בארץ

בלעדי: הסתדרות המורים תפרסם שמות הזכאים למניות במסד אחזקות

הרשימה תכיל גם מורים ותיקים שאינם יודעים כי הם בעלי מניה וצפויים לקבל לידיהם נכס כספי ששוויו כ-5,000 שקל. מסד אחזקות מחזיקה כ-49% מבנק מסד

מיקי פלד 09:5620.08.09

הסתדרות המורים תפרסם באתרה את רשימת המורים להם מניות במסד אחזקות, המחזיקה כ-49% מבנק מסד. רשימה זו תכיל גם מורים ותיקים שאינם יודעים שהם בעלי מניה בחברה וצפויים לפיכך לקבל לידיהם נכס כספי ששיוויו מוערך בכ-5,000 שקל.

 

עו"ד משה שליט, אחד מהנאמנים של מסד אחזקות,

הודיע על ההחלטה לאברהם זך, שהקים ועד פעולה לחשיפת שמות המורים להם מניה במסד אחזקות. עם זאת, יוסף משעלי, מנכ"ל מסד אחזקות, אמר שגם כך פועלת החברה בשנים האחרונות לאתר מורים ותיקים לצורך רישום המניות. עד כה, לדבריו, נרשמו יותר מ-10,000 מורים מתוך כ-17,000 בעלי מניות. כיום פועל מסד תחת שליטה של הבנק הבינלאומי.

 

המורים שיהיו זכאים למניה הם אלו שעד שנת 1977 לקחו הלוואה מאגודת מסד תמורת דמי חבר סמליים. ב-1977 הקימה האגודה בשיתוף בנק הפועלים (51%) את בנק מסד. ב-1994 הפכה האגודה לחברה, כאשר 51% מהאחזקות בה היו של הסתדרות המורים והשאר בידי מורים ותיקים, אנשי האגודה לשעבר. רבים מהם למעשה לא יודעים עד היום שיש להם נתח בעלות בבנק מסד.

 

זך אמר, כי "אחרי מאבק ארוך, וסרמן והנאמנים למניות מסד נכנעו והם מוכנים לאפשר למורים הותיקים, שחלקם אינו יודע בכלל שהוא זכאי למניות מסד, שקיפות ואפשרות לעיין ברשימות של חברי אגודת מסד". עוד הוסיף זך, כי "כל מה שרצינו ודרשנו - שתהיה שקיפות ושלא יחביאו את שמותיהם של אלה שלהם שייך חלק בלתי מבוטל ממניות מסד".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x