קריירה

מטפלות המשפחתונים הציבוריים מאיימות: לא נפתח את שנת הלימודים

המטפלות טוענות כי הן משתכרות 1,000 שקל פחות ממה שמשתכרות המטפלות במעונות יום ודורשות משר התמ"ת העלאה במשכורת

מיקי פלד 11:1819.08.09

מטפלות המשפחתונים הציבוריים מאיימות שלא לפתוח את שנת הלימודים בעוד פחות משבועיים, שכן תוספת השכר שהן קיבלו נמוכה מדי. לדברי נציגי המטפלות, "העלאה של כ-6.5% היא לעג לרש, כי אנחנו נותרות עם הכנסה מתחת לשכר מינימום".

 

לדבריהן, אם השכר לא יעלה אל מעל רף שכר המינימום ולא יושווה לשכר המטפלות במעונות יום, הן יקיימו הפגנה ב-1 בספטמבר במקום לפתוח את שנת הלימודים. עם זאת, ב-26 באוגוסט מתוכננת פגישה נוספת בין שר התמ"ת, בנימין בן-אליעזר, לבין נציגי המטפלות, לשם הצגת הדרישות והתנאים של המטפלות.

 

במכתב שנשלח אתמול (ג') לשר התמ"ת על-ידי עו"ד איתי סבירסקי מארגון כח לעובדים, המייצג את 1,200 המטפלות, נכתב כי אם עד תום החגים לא יוחלט סופית על השוואת שכרן לשכר המטפלות במעונות היום, כלומר סגירת פער של כ-1,000 שקל, הן ירחיבו את השיבושים בשנת הלימודים כולה.

 

לטענת המטפלות, שכרן הממוצע של מטפלות המשפחתונים עומד על כ-4,200 שקל ולאחר העלאה הוא יעמוד על 4,600 שקל ל-212 שעות עבודה בחודש, לעומת שכר של מטפלת במעון יום המשתכרות כ-5,600 שקל בחודש.

 

ממשרד התמ"ת נמסר כי "השר בן אליעזר הבטיח כי יסייע בעדן, וכי המשרד ימליץ לוועדת המחירים באוצר להעלות את שכרן ואכן כך היה. משרד התמ"ת המליץ לוועדת המחירים העליונה במשרד האוצר להעלות את תעריף המשפחתונים בכ-15%, אך הוועדה קבעה כי יש להעלות את התעריף בכ-6.5%. עם זאת, זוהי אכן בשורה אמיתית לציבור זה ומדובר בעלייה גבוהה מאוד של תעריף, שתתבטא גם בעלייה בשכרן של המטפלות, אשר יגיע לתוספת של כ-460 שקל בממוצע לבעלת משפחתון".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x