$
בארץ

משרד הבריאות: שבעה מתו משפעת החזירים

גבר בן 40 שאושפז לפני כמה ימים עקב אי ספיקת כליות ותסמיני שפעת, ומצבו השתפר מעט מאז, לקה בדום לב. אישה בת 54 נפטרה גם כן לאחר שלקתה במחלה. משרד הבריאות: למרות שאין ודאות, לא ניתן לשלול קשר לשפעת החזירים

מיטל יסעור בית-אור, ynet 13:5213.08.09

עלה לשבעה מניין הנפטרים בישראל משפעת החזירים. גבר בן 40 מת הבוקר (ה') בבית החולים בילינסון בפתח-תקווה, ככל הנראה מסיבוכים של שפעת החזירים. משרד הבריאות החליט לצרפו למניין המתים מהנגיף, אף שלא ברור בוודאות שזהו אכן גורם המוות. לפיכך, זהו מקרה המוות השישי מהנגיף H1N1 בישראל.

בנוסף, נפטרה אישה בת 54, ככל הנראה גם כן משפעת החזירים.

 

הגבר הגיע לבית החולים לפני כשלושה ימים עקב אי ספיקה כלייתית, ואושפז באחת מהמחלקות הרגילות ולא בטיפול נמרץ. לפני אשפוזו הוא סבל ממחלת חום קלה ואובחן כחולה בשפעת החזירים. במהלך האשפוז מצבו השתפר, אך הבוקר לקה בדום לב ונפטר. ממשרד הבריאות נמסר: "למרות שאין ודאות, לא ניתן לשלול קשר לשפעת H1N1".

 

זמן קצר לאחר שהודיע משרד הבריאות על מקרה המוות השישי - פרסם המשרד הודעה על המקרה השביעי. אישה בת 54 שסבלה מסרטן המעי הגס ואובחנה כחולה בשפעת החזירים מתה בבית החולים איכילוב בתל-אביב. גם במקרה זה, ממשרד הבריאות נמסר כי אין וודאות בנוגע לסיבת המוות, אך לא ניתן לשלול את האפשרות שהנגיף H1N1 הוא שגרם לו.

 

המקרים הללו מצטרפים לנתונים חדשים על התפרצות המחלה. בשבועיים האחרונים נרשמה עלייה של יותר מפי 3.5 במספר הישראלים שפנו למרפאות עם תסמיני שפעת. בשבוע האחרון ביקרו במרפאות בישראל 3,360 חשודים כחולים בשפעת חזירים לעומת 1,993 בשבוע האחרון של יולי (זה שהסתיים ב-1 באוגוסט), 928 בשבוע הלפני אחרון של יולי ו-700 באמצע חודש יולי.

 

בסוף השבוע מת גבר כבן 50 בבית החולים שערי צדק בירושלים, מסיבוכים של השפעת. מבית החולים נמסר כי האיש סבל מסוכרת ומלחץ דם גבוה, והיה מאושפז בבית החולים מזה כשבוע.

 

הנפטר הקודם הגיע לבית החולים כשבוע לפני מותו עם תסמיני המחלה ומהרגע הראשון אובחן כחולה בשפעת החזירים. "הוא הגיע לבית החולים במצב לא טוב ומיד אושפז ביחידה לטיפול נמרץ. נלקחו ממנו דגימות ובדיקות, והוא טופל בתמיפלו", הסבירו בבית החולים. לבסוף, מת מסיבוך של דלקת ריאות.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x