$
בארץ

הערכה: מוות ראשון משפעת החזירים בישראל

מבדיקות משרד הבריאות עולה כי שמעון עזרן, בן 35 שנפטר בסוף השבוע, לקה בווירוס השפעת החדש. לפי ההערכה, הוא מת מסיבוך של המחלה. אחיו: "לא אמרו לנו אפילו פעם אחת שחושדים שזו שפעת החזירים. צריך לסגור את בית החולים"

כתבי ynet 14:3727.07.09
מקרה מוות ראשון בישראל מסיבוך של שפעת החזירים. מנתיחת גופתו של שמעון עזרן, תושב אילת בן 35 שמת בסוף השבוע, עולה היום (ב') כי בגופו נמצא וירוס השפעת החדש. במשרד הבריאות מעריכים שהוא מת כתוצאה מסיבוך של המחלה.

 

מבית החולים יוספטל באילת נמסר כי עזרן אושפז ביום שישי
האחרון לאחר שחש ברע, אך למרות המאמצים לייצב את מצבו הוא מת במוצאי שבת. בדיקות בדגימות שנלקחו מגופתו במעבדה המרכזית לנגיפים של משרד הבריאות העלו את הממצאים החדשים על שפעת החזירים.

 

עזרן סבל מסיבוכים של דלקת ריאות. במשרד הבריאות הסבירו כי אפשרי שמחלת הריאות נגרמה בשל היחלשות המערכת החיסונית - לאחר שעזרן לקה בשפעת החזירים. לטענת המשפחה, הוא הגיע פעמיים בשבוע שעבר לבית החולים כשהוא משתעל ומתלונן על כאבים בגרון, אך שוחרר תוך שהוא מקבל כדורים והמלצה לנוח כמה שיותר.

 

המשפחה נעתרה לבקשת בית החולים לבצע נתיחה לבירור נסיבות המוות, אך במקביל הגישה עוד אתמול תלונה במשטרה בחשד לרשלנות רפואית. "משום מה אני מרגיש שזה שקר. משרד הבריאות חוקר את בית החולים, אנחנו לא קיבלנו כלום מחוקר המוות", אמר ל-ynet אבנר עזרן, אחיו של שמעון, לאחר ששמע על השערות משרד הבריאות.

 

"כששמעון היה מאושפז לא אמרו לנו אפילו פעם אחת שהם חושדים שמדובר בשפעת החזירים, הם העלו את הטענה רק אחרי שהוא מת ואמרו לנו 'אולי זו שפעת החזירים, לא יודעים'. הבית חולים הזה צריך להיסגר".

 

בית החולים: עדיין בשלב הבדיקה

 

לדברי האח, ממש לפני ביקור הרופאים במוצאי שבת, ב-22:00, "שמעון אמר לנו 'לכו תשתו משהו עד שיצאו הרופאים', וכשחזרנו הודיעו לנו שהוא מת. הרגע הוא צחק איתנו ופתאום הוא מת? שאלנו את הרופאים מה הם נתנו לו, אולי נתנו לו משהו לא מתאים שגרם לקריסת מערכות. כל רופא אמר - לא אני, תלכו לרופא אחר".

 

אבנר עזרן מבטיח: "זה לא יעבור בשתיקה מצידנו, מה שצריך הם יקבלו", וגם בא בטענות על מועד נתיחת הגופה: "ביקשנו שינתחו אותו בבוקר בגלל ששמתי באבו כביר רב מזק"א, וזה אוכל אותי שהם ניתחו בלילה".

 

מנהל בית החולים יוספטל, ד"ר אבי גולדברג, העדיף לא להתייחס לשאלה האם היה חשד לפני המוות שמדובר בשפעת החזירים, ואם כן - מדוע לא טופל עזרן בתרופה המתאימה למחלה - "תמיפלו". לדבריו, "כרגע אנחנו נמצאים בשלב בו מוקמת ועדת בדיקה ואנו נתייחס לכל טענה ברגע שיהיו לנו התוצאות".

 

עד כה אובחנו בישראל כ-1,500 מקרים של שפעת החזירים, רובם קלים. אחרי הבהלה הראשונית, החליט משרד הבריאות שלא לאשפז את החולים בבידוד, ולטפל בהם כחולים בשפעת עונתית רגילה. רק מחולים מקרב קבוצות סיכון נלקחות דגימות לאבחון במעבדה, מחשש להידבקות.

 

בהכנת הידיעה השתתפו מיטל יסעור בית-אור ואהובה מאמוס

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x