• תפריט
בארץ

רכישת פרטנר: הגשת הצעות מחייבות - עד 5 באוגוסט

קרן האצ'יסון קבעה מועד סופי לשלב השני במכרז למכירת השליטה בפרטנר. ההערכה: האצ'יסון תגדיל את מספר הקבוצות שיעברו לשלב השני, וזאת בשל מחירן הנמוך של ההצעות יחסית לציפיותיה

אמיר טייג 07:0419.07.09

השלב השני במכרז פרטנר עתיד להיות קצר: קרן האצ'יסון הודיעה כי השלב הבא לרכישת מניותיה בפרטנר יסתיים ב־5 באוגוסט. בזמן הזה יידרשו הקבוצות להיכנס לחדרי המידע של פרטנר, לבצע בדיקת נאותות ולגבש הצעת מחיר מחייבת (Binding offer). חלק מהמתמודדים הביעו חוסר שביעות רצון, שכן

הזמן שהוקצב לבדיקת הנאותות קצר מאוד.

 

השלב הראשון החל ב־8 ביולי כאשר המתמודדים התבקשו להגיש הצעות מחיר לא מחייבות (Non-binding offers). לעת עתה קיבלו שלוש קבוצות אישור לעבור לשלב הבא: אילן בן דב המתמודד באמצעות סקיילקס, לוני הרציקוביץ' המוביל קבוצה של קרנות זרות, וקבוצת קרנות זרה נוספת. מנגד, שתי הקבוצות אשר נחשבות לבעלות הסיכוי הגבוה ביותר, קרן פימי של ישי דוידי ויורוקום של שאול אלוביץ', עדיין לא קיבלו אישור.

 

האצ'יסון, שפועלת באמצעות בנק ההשקעות גולדמן זקס, ונציגיה בארץ עמיקם כהן ודן אלדר, ביקשה מדוידי ולאלוביץ' לשפר את הצעותיהם. ההערכות הן כי אף אחד מהמתמודדים לא הציע מחיר הגבוה מ־16 דולר למניה. כיום נסחרת המניה במחיר של 17.8 דולר. כמו כן, אלוביץ' חייב להסדיר את נושא ההגבלים העסקיים, המונע ממנו חשיפה ישירה למידע תחרותי של פרטנר לגבי פעילותה בתחום שירותי האינטרנט (ISP).

 

ההערכות הן כי בשל מחיר ההצעות הנמוך יחסית לציפיות, האצ'יסון תגדיל את מספר הקבוצות שיעברו לשלב השני, ככל הנראה ארבע, וזאת כדי למנוע מיעוט משתתפים בשלב השלישי. בשלב השלישי צפויה האצ'יסון לערוך מכרז פתוח שבו כל מתמודד ייחשף להצעות האחרות ויתבקש לשפר את מחירו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x