שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

מאות מטפלות חרדיות וערביות נגד התמ"ת: "מתייחסים אלינו כמו לעבדים"

המטפלות, שיפגינו מחר בתל אביב, טוענות כי השכר שהן מקבלות מהתמ"ת לא השתנה זה שמונה שנים; מאשימות את המשרד באפליה וגזענות

מיקי פלד 10:5412.07.09

מאות מטפלות חרדיות, ערביות ודוברות רוסית יפגינו מחר (ב') מול משרד התמ"ת בקרית הממשלה בתל אביב. המטפלות הכריזו על "יום חופש" מרוכז, ויפגינו עם עגלות ילדים בדרישה להעלאת השכר שהן מקבלות מהמדינה. בישראל 2,400 מטפלות משפחתונים וכ-10,000 משפחות המסתייעות בהם.

 

לטענת

המטפלות, התעריף שהן מקבלות ממשרד התמ"ת לא השתנה מזה שמונה שנים ונשחק. מטפלת במשפחתון משתכרת 4186 שקל לחודש תמורת 210 שעות עבודה. לאחרונה התאגדו המטפלות בארגון כוח לעובדים, המעוניין להוות אלטרנטיבה להסתדרות. לטענתן, משרד התמ"ת נוקט התעלמות עד כדי התנכלות אליהן משום היותן נשים מהפריפריה, ששקופות בעיני הבכירים.

 

המטפלות מאשימות את משרד התמ"ת באפליה וגזענות ובהתעלומות משום שהן נשים מהפריפריה. אחת מהן אמרה כי "הבכירים שם מתייחסים אלינו כמו אל עבדים שלהם. אנו תוהות איך משרד התמ"ת לא מכיר בהתאגדות שלנו כארגון עובדים יציג בזמן ששר התמ"ת הקודם בירך על ההתארגנות שלנו".

 

בתמ"ת דוחים את הטענות ואומרים כי לא מתקייים בין המטפלות למדינה יחסי עובד-מעביד, וכי פסיקה של בית הדין הארצי לעבודה אישרה זאת. כמו כן, המשרד בדק את הצורך להעלות את התעריפים על ידי משרד רו"ח שנשכר לעניין. רואי-החשבון לא מצאו סיבה להעלאת התעריפים, אך במשרד דנים בנושא.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x