שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

שרי לא לבד: נוחי דנקנר, עמוס שפירא ואיליק רוז'נסקי מחפשים משמעות

ביום רביעי בהילולה שערך הרב איפרגן (הרנטגן) נראו לא מעט אנשי עסקים, פוליטיקאים יח"צנים ועורכי דין. קבלו את פורום קיסריה האלטרנטיבי

עמיר קורץ 15:3002.07.09

יום רביעי בערב. נתיבות. המצעד של אנשי העסקים, הפוליטיקאים, היחצני"ם, הפרסומאים, עורכי הדין והכדורגלנים שהגיעו להילולה שערך הרב איפרגן (הרנטגן) לזכר אביו המנוח הראה ששרי אריסון לא לבד. כולם, מסתבר, מחפשים דרך, הכוונה, עצה טובה, אף אחד לא מסתמך רק על עצמו. הם מספרים שהרב הוא איש חכם, מאיר פנים, שאפשר לדבר איתו על דברים ברומו של עולם, להתייעץ איתו על כל דבר. אחד מתייעץ אם למכור או לקנות, לפתוח או לסגור, שני רוצה המלצה על רופא ושלישי סתם מייחל לקבל ברכה כדי לחתן את הבת. האליטה הפוליטית והכלכלית של ישראל 2009 מחפשת גורו ומוצאת אותו בנתיבות. הוא נכנס לגן הארועים בשירה אדירה של אנשיו, מלווה בשני מאבטחים שמפלסים לו את הדרך בין אנשים שמגיעים לנשק, לגעת, לראות מקרוב, לקבל ברכה.

 


 

"נוחי דנקנר לא עושה אף צעד בלי להתייעץ עם הרנטגן", אומר אחד מאנשי העסקים שהגיעו למקום. "חברי וידידי", קרא לו הרב איפרגן מעל הבמה, הזמין אותו להדליק איתו נר, בירך אותו ואת אורלי אשתו. הקשר הקרוב בין השניים - ששיאו, כך אומרים, הוא ההתייעצות של דנקנר עם הרנטגן לפני רכישת אי.די.בי - הפך בימים בהם התקשורת עוסקת בקשר שבין עסקים לרוחניות לאייטם חם. הצלמים עטו עליהם, מחפשים את הפריים המתאים של הלחישה באוזן או החיבוק.

 

"הרב הוא איש נפלא, נהדר, אנחנו חברים טובים מאוד כבר יותר מ-11 שנים", אמר דנקנר למצלמות שליוו אותו עד ל"במת הנשיאות", שם תפס את מקומו בין רבנים, שרים וח"כים. אחד אחד הם עלו לנאום על הבמה. טוב שאנו לא ערב בחירות כי אז שובל הנואמים עלול היה להיות ארוך יותר. גם כך הארוע החגיגי, בו השתתפו כ-2,000 איש נמשך עד אחר חצות. לכן גם חלק מאנשי העסקים שנענו להזמנת הרב ובאו לתת לו כבוד, וגם קצת לראות ולהיראות, לא שרדו עד הסוף. מי בגלל שהספיק לו רק לבוא, להצטלם וללחוץ יד ומי בגלל שפשוט נשפך עליו מגש שלם של אוכל על החולצה. בכל מקרה, זה לא הפריע לאחד הנואמים לומר שמפגן הכח של אנשי העסקים שהוצג בנתיבות היה לא פחות מזה שהתכנס באותם רגעים בפורום קיסריה באילת. מי יודע, אולי בעתיד הפורום הזה יעבור אחר כבוד, רשמית, לחצרו של הרב.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x