$
בארץ

ניצחון לירוקים: חוף הבונים ישאר טבעי ונטול בנייה

הוועדה לשמירת הסביבה החופית החליטה לאפשר את קיומו של חוף רחצה בחוף הבונים אך לא אישרה בשלב הזה את תוכניות הפיתוח בחוף, הכוללות בניית מבנים ומתקנים בהיקף של מאות מ"ר. החברה להגנת הטבע: "הפיתוח בחוף הוא בעייתי ביותר"

כתב כלכליסט 15:1224.06.09
הוועדה לשמירת הסביבה החופית (הוולחו"ף) החליטה היום (ד') לאפשר את קיומו של חוף רחצה בחוף הבונים אך לא אישרה בשלב זה את תוכניות הפיתוח בחוף, הכוללות בניית מבנים ומתקנים שונים בהיקף של מאות מ"ר, וכן הקמת חניון ענק למאות כלי רכב. תוכניות אלה יבחנו מחדש. את הבקשה לבנייה המאסיבית
בחוף הגישו משרד התיירות והמועצה האזורית חוף כרמל.

 

המשרד להגנת הסביבה והחברה להגנת הטבע העלו בדיון הצעה נגדית להרחיב את שמורת הטבע במקום, אולם הצעה זו נדחתה ברוב של 8 מול 6, כאשר רשות הטבע והגנים נמנעה, כלומר לא תמכה בהצעה להרחבת שמורת הטבע.

 

מהחברה להגנת הטבע נמסר בתגובה להחלטה: "התוכנית לפיתוח בחוף הבונים היא בעייתית ביותר והיא עלולה לגרום לפגיעה בערכי הטבע והנוף שבמקום, ולכן הוועדה החליטה לא לאשר נכון לעכשיו את הבקשה לפיתוח ולבחון את נושא הפיתוח בחוף מחדש. החששות שלנו לגבי הפגיעה בחוף קיבלו ביטוי בהחלטת הוועדה וכאמור הפיתוח לא אושר לעת עתה והוא יידון בהמשך בנפרד. צר לנו כי דווקא רשות הטבע והגנים לא תמכה בהצעה להרחיב את שמורת הטבע והעדיפה להימנע".

 

המשרד להגנת הסביבה והחברה להגנת הטבע טוענות כי יש להשאיר את החוף במצבו הנוכחי, טבעי ככל שניתן, ובמקום לאשר בו הקמת מתקנים ומבנים שונים, יש לפתח את שני החופים שמדרום וצפון לו – דור ונווה ים. לטענת החברה להגנת הטבע, באמצעות פיתוח שני חופים אלה ותגבור האכיפה בחוף הבונים, יהיה אפשר להשאיר את חוף הבונים טבעי ועל ידי כך לשמור על ייחודו ועל ערכי הטבע והנוף שבו.

 

דרור עזרא, רכז תחום ים וחופים במפלגת הירוקים, מסר: "אנו שמחים שהולוח"ף קיבל את עמדתנו שפיתוח מסחרי כפי שהוצע אינו מתאים לחוף הבונים, יש חשיבות מכרעת לכך שיישארו בישראל כמה חופים חופשים מפיתוח ומסחור".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x