$
בארץ

שרי אריסון: "רציתי למכור את שיכון ובינוי - אבל קיבלתי מסר ולא מכרתי"

בעלת השליטה בבנק הפועלים כותבת בספרה החדש: "רוב חיי קיבלתי תקשורים - ראיתי תמונות, קיבלתי דימויים ומסרים מילויים, לפעמים אפילו בשפה עתיקה, שהגיעו אלי מלמעלה"

כתב כלכליסט 14:3121.06.09

"חשיפה היא תמיד דבר מפחיד וקשה. במיוחד כשמדובר בחשיפת הנשמה, הפנים. תמיד קיים החשש שלא יקבלו את מה שיש לך להציע, שיצחקו, שישפטו, ואף גרוע מכך". במלים אלו פותחת שרי אריסון את ספרי החדש, "לידה", שיצא לאור בהוצאת כנרת זמורה ביתן. כותרת המשנה של הספר היא "כשהרוח והחומר נפגשים", ומטרתו, כך לפי הספר, היא "לחשוף את המודל העסקי-רוחני שלי, מודל חדש לעולם חדש, שיאפשר, ליחידים, לחברות ואפילו למדינות וללאומים, להפוף את הקריסה לשינוי".

 


כבר בפרק הראשון, ששמו כשם הספר כולו (לידה), חושפת אריסון כי "רוב חיי קיבלתי תקשורים - ראיתי תמונות, קיבלתי דימויים ומסרים מילויים, לפעמים אפילו בשפה עתיקה, שהגיעו אלי מלמעלה". בהמשך, בפרק ששמו "הרוח" אריסון מספקת קצת פרטים על איך זה עובד: "הידיעה על העומד להתרחש תמיד היתה מלווה בתחושות פיזיות קשות וכואבות. במלחמת המפרץ, כשנורו הטילים על תל אביב, והיום כשנורים טילים על שדרות, אני חשה את הדבר על בשרי. אני מרגישה שאני עולה באש".

 

עם זאת, לאריסון יש גם בשורות מעודדות: "לאחרונה השתנו המסרים שאני מקבלת. עדיין יש קושי וכאב, אבל הם הולכים ומתפוגגים. לאחרונה אני יכולה לראות את העולם החדש - את השקט, השלווה והחירות שיהיו בו".

 

בתחילת מרץ חשף "כלכליסט" כי אריסון נעזרת בשיטת "אהבה רבה" של סאם לוי. אריסון טוענת בספר כי לאחר שלמדה שיטות רוחניות שונות, השיטה של לוי היא התחנה האחרונה: "באחד המסרים האחרונים שקיבלתי הובהר לי שיהיה לי רק עוד מורה אחד, ואחריו אגיע לסיום".

 

אריסון חושפת בספר כי "תקופה ארוכה התענתי בגלל הנכסים שלי כדוגמת היאכטה או המטוס הפרטי ושאר הדברים שהיו אמורים להסב לי הנאה, אך אני מעולם לא נהנתי מהם... רוב חיי הייתי עצובה ומתוסכלת מאד, וכל הכסף שבעולם לא היה יכול לעזור לי".

 

עד כמה המסרים משפיעים על התנהלותה העסקית של אריסון ניתן לראות בסיפור הבא. אריסון מספרת כי לפני שעזבה את הארץ למיאמי רצתה למכור את כל הנכסים שלה, אך כששבה החליטה לא למכור את בנק הפועלים. "חשבתי שאת שאר החברות שנותרו, כגון שיכון ובינוי, כן אמכור. התחלתי בתהליך אבל דקה לפני החתימה על המכירה קיבלתי מסר ברור מאד: לא למכור. אז לא הבנתי את הסיבה למסר, אבל החלטתי ללכת בעקבותיו, ולא מכרתי את החברה".

 

במסיבת העיתונאים שנערכה היום לקראת השקת הספר אמרה אריסון: "הכלכלה החדשה לא תיבנה על מניפולציות ואגו, לא תשאף רק לרווח ולא תסתכל רק על השורה התחתונה. זו תהיה כלכלה מעצימה שתיבנה על עקרונות של שיתוף וערבות הדדית".

 

אריסון דיברה על חשיבות שילוב החומר והרוח בעסקים, בחיים הפרטיים ובפוליטיקה. "הספר נולד לאחר תשעה חודשי יצירה ויצא לאוויר העולם כשהוא נושא מסר של שינוי ותקווה לעולם טוב יותר. נכון, חשיפה היא תמיד דבר מפחיד וקשה, במיוחד כשמדובר בחשיפת האמת הפנימית שלך. תמיד יהיו כאלה שלא יקבלו את מה שיש לך להציע, שיצחקו, שימהרו לשפוט וגרוע מכך – יהיו ציניים. אני מודעת לכך, אבל אני גם משוכנעת שאם החשיפה הזו תוביל לשינוי ותניע לעשייה – אז המחיר היה שווה", אמרה.

 

עוד אמרה אריסון, "מטרתי בספר זה היא לחלוק עם הקוראים את הדרך האישית שעברתי במישור הרוחני והעסקי. אני רוצה לשתף בתובנות שאליהן הגעתי בדבר החיבור ההכרחי בין השניים ולחשוף את המודל העסקי-רוחני שלי - מודל חדש לעולם חדש. אני מאמינה שהמודל שלי יאפשר ליחידים, לחברות ואולי אפילו למדינות וללאומים, להפוך את הקריסה לשינוי, להפוך את המשבר להזדמנות, להפגיש את הרוח והחומר וליילד מהחיבור ביניהם את העתיד".

 

"בספר הזה אני חושפת בפניכם את ה- D.N.A הפנימי שלי: היכולת ליצור עסקים המשלבים מודעות עם אחריות ויוזמה. מקובל לראות בחומר וברוח שני דברים נפרדים, מנוגדים, אבל אני סבורה שהכלכלה החדשה שתצמח מתוך המשבר הקיים תשלב בין השניים".

 

"לאורך זמן אני מאמינה שכל העסקים יהיו חייבים להשתנות כדי להצליח. אנשי עסקים כבר לא יוכלו להיות רק שכלתניים, תכליתיים, קרים ומנותקים מלבם. יש עוצמה בשכל, יש עוצמה בלב, אבל יש עוצמה כפולה ומכופלת בחיבור בין השניים. שום דבר לא מנותק. הכול קשור, וברגע שהשכל והלב יעבדו בתיאום, תיווצר כלכלה חדשה ומיטיבה".

 

עוד הוסיפה אריסון כי "יש לנו אחריות לעתידנו, וכל אחד מאיתנו יכול להתחייב כבר היום לשנות את עצמו, את תודעתו, ומתוך כך את העולם הסובב אותו. אני מאמינה שהספר שלפניכם הוא צעד חשוב נוסף בדרך לשינוי. שינוי פנימי וחיצוני, שינוי בתודעה ובחברה, שינוי בתפיסת העצמי והעולם. כל אחד מכם יכול לחולל שינוי. זה בידיים שלנו – של כל אחת ואחד מאיתנו".

 

אתמול, בראיון לערוץ 2, אמרה אריסון "אני הרבה מאוד שנים מקבלת מסרים, תקרא לזה תקשורים. אני רואה דברים, הרבה דברים, לפני שזה קורה. כנראה שקיבלתי את המתנה הזאת, לראות לפני, לא בשביל לרוץ ולקנות ולמכור ולעשות עוד כסף, אבל כדי שאני אביא את העולם למקום אחר".

 

"קיבלתי מסר שיהיה משבר כלכלי, שאנשים יתחילו להשתגע, ואנחנו רואים את זה", היא אמרה בראיון. "יותר ויותר אנשים משתגעים, שזה מדהים".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x