בארץ

בן אליעזר: לסבסד צהרונים לפי חוזק היישוב ולא רק לפי הכנסה

בתמ"ת מעריכים כי בעקבות ההחלטה החדשה צפוי לעלות מספר הילדים שזכאים למימון מ-10,000 ילדים בעלות שנתית של 31 מיליון שקל ל-18 אלף ילדים בעלות של 50 מיליון שקל

מיקי פלד 14:5917.06.09

שר התמ"ת, בנימין בן אליעזר, מעוניין לשנות את הקריטריונים למימון צהרונים לאימהות על-פי המצב הסוציו-אקונומי של היישוב בו הן מתגוררות. בן-אליעזר הגיש היום (ד') למזכירות הממשלה הצעת החלטה בנושא. כיום, ממומנים צהרונים ללא קשר לחוזק היישוב, אלא על-פי מבחן הכנסה. התמיכה בצהרונים

תחל בשנת הלימודים הקרובה ותימשך עד יוני 2011, כלומר בשתי שנות הלימוד הקרובות.

 

על-פי ההצעה, התמיכה תינתן לאמהות המתגוררות בישובים המדורגים באשכול 1 עד 4 לפי המדד החברתי-כלכלי של הלמ"ס (מתוך 10, כאשר 10 הוא החזק ביותר), בהתאם למבחני תמיכה שייקבעו על-ידי התמ"ת ובהסכמת אגף התקציבים באוצר. בהצעה נכתב, כי להורה יחיד תינתן התמיכה ללא קשר ליישוב ועל-פי מבחני הכנסה.

 

בתמ"ת מעריכים כי בעקבות ההחלטה החדשה צפוי לעלות מספר הילדים שזכאים למימון מ-10,000 ילדים בעלות שנתית של 31 מיליון שקל, ל-18,000 ילדים בעלות של 50 מיליון שקל. בן-אליעזר אומר, כי המקור התקציבי יגיע מתוך ה-200 מיליון שקל שהוקצבו בהסכמים הקואליציוניים לטובת אגף מעונות יום וצהרונים בתמ"ת.

 

בן אליעזר אמר, כי "ההחלטה החדשה עושה סדר בכל ההחלטות הקודמות בעניין, ומציעה קריטריונים ברורים ובפריסה ארצית. המטרה שלנו היא לאפשר לכמה שיותר אמהות להשתלב בשוק העבודה, בעזרת מימון השהייה בצהרונים, תוך דגש על אוכלוסיות ששיעור השתתפותם במעגל העבודה נמוך". בעניין מימון מעונות יום אמר השר כי "נעשית עבודת מטה גם בעניין זה ואני מקווה שנביא בשורות בקרוב".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x