$
בארץ

אושרה חלופת האוצר לפסיקת המטפלות: נקודת זיכוי עד גיל 5

החלופה החדשה מרחיבה את תוכנית מס הכנסה שלילי לפריסה ארצית החל משנת 2009 עבור אמהות או אבות חד הוריים, שיש להם ילדים עד גיל שנתיים. לפי ההצעה החל מ-2011 יקבלו הורים נקודת זיכוי נוספת לילדים עד גיל שנה; בשנת 2012 יקבלו נקודת זיכוי נוספת לילדים עד גיל שנתיים - וכך הלאה עד שנת 2015, שבה יקבלו הורים תוספת של נקודת זיכוי לילדים עד גיל חמש

הדר קנה 12:4814.06.09

למרות התנגדות חריפה של שדולת הנשים, הממשלה אישרה ברוב של 18 שרים את הצעת האוצר ורשות המסים בנוגע להכרה בהוצאות מטפלת. זאת לאחר שבשבוע שעבר ביקשה הממשלה משר האוצר לחזור עם הצעה נדיבה יותר.

 

שר האוצר, יובל שטייניץ, הציע לממשלה הצעת חוק שמחליפה את פסק דין ורד פרי

המכיר בהוצאות הטיפול בילדים. ההצעה מרחיבה את תוכנית מס הכנסה שלילי לפריסה ארצית החל משנת 2009 עבור אמהות או אבות חד הוריים (שיש להם ילדים עד גיל שנתיים). 

 

לפי ההצעה, יינתנו בהדרגה נקודות זיכוי נוספות בגין ילדים, בהוראות שעה. החל מ-2011 יקבלו הורים נקודת זיכוי נוספת לילדים עד גיל שנה; בשנת 2012 יקבלו הורים נקודת זיכוי נוספת לילדים עד גיל שנתיים - וכך הלאה עד שנת 2015, שבה יקבלו הורים תוספת של נקודת זיכוי לילדים עד גיל חמש. חצי נקודת הזיכוי לנשים עובדות, שהיתה אמורה להתבטל - תישאר על כנה.

 

ההצעה עוסקת גם בהרחבת תוכנית מס הכנסה שלילי לפריסה ארצית עבור אמהות או אבות חד־הוריים, שיש להם ילדים עד גיל שנתיים. כיום ניתן מס הכנסה שלילי רק לתושבי האזורים שבהם פועלת תוכנית ויסקונסין. תוספת זאת תעלה למדינה 75 מיליון שקל בשנה.

 

ההצעה החדשה גובשה לאחר שבשבוע שחלף דחתה ועדת השרים לענייני חקיקה את הצעתו של שר האוצר בנושא, ודרשה ממנו לחזור עם הצעה "נדיבה" יותר מבחינה תקציבית. עלות הצעתו של שטייניץ, שלפיה תינתן תוספת של נקודת זיכוי מס עבור כל ילד עד גיל שמונה ותבוטל חצי נקודת זיכוי עבור כל אשה עובדת, הוערכה בכ־400 מיליון שקל בשנה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x