$
בארץ

תיכון דה-שליט זכה בתחרות היזמים הצעירים

תלמידי כתה ט' של התיכון ייצגו את ישראל בתחרות היזמים הצעירים הבינלאומית, שתתקיים בעיר ההולנדית רוטרדאם בחודש הבא

עמיר קורץ 12:2710.06.09

תלמידי כיתה ט' בתיכון דה-שליט ברחובות ייצגו את ישראל בתחרות היזמים הצעירים הבינלאומית, שתתקיים בעיר ההולנדית רוטרדאם בחודש הבא. זאת לאחר שזכו אתמול בתחרות היזמים הצעירים של ישראל, שהתקיימה במדעטק בחיפה.

 

כתבה נרחבת על התחרות - מחר (ה') ב"כלכליסט".

 

תחרות

היזמים הצעירים הישראלית מתקיימת זו השנה ה־18 בחסות בנק לאומי. היא חלק מארגון בינלאומי הפועל ביותר מ־100 מדינות, בניסיון לטפח דור יזמים מקרב בני נוער ברחבי העולם.

 

השנה החלו את התחרות בישראל 160 קבוצות מבתי ספר ברחבי הארץ, ולשלב הגמר הגיעו 10 קבוצות. על כל קבוצה הוטל להמציא מוצר, לגייס הון התחלתי, לבנות תוכנית עסקית, ולפעול לשיווק המוצר ולמכירתו בפועל. בראש הארגון עומדת אלה גליל, רעייתו של עוזיה גליל, מאבות תעשיית ההייטק בארץ, ומלווים את המיזם אורי ילוז, מנכ"ל הארגון בישראל, ורינה פרידור, לשעבר מנהלת החממות הטכנולוגיות במשרד המדען הראשי במשרד התמ"ת.

 

התלמידים הקימו חברה ששמה "דה שולטים", ופיתחו מוצר חדש המבוסס על שמיכה עם שרוולים, שנמכר תחת השם "שרוולית".

 

במשך השנה האחרונה מכרו התלמידים לא פחות מ־558 יחידות של המוצר, שהניבו הכנסות של מעל 30 אלף שקל. זו אחת הסיבות שהקנו לה את הניצחון בתחרות, שהסתיימה לאחר קרב צמוד מול תלמידי חטיבת רימון ברעננה, שיצרו ושיווקו משחק זיכרון ששמו "זכור את הריח", המבוסס על לימוד אנגלית.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x