$
בארץ

תחנת הכוח חגית חוברה לגז טבעי

בשבועות הקרובים, עם השלמת כניסת הגז לאתר חגית, יגיע היקף יכולת הייצור בגז טבעי בישראל, לכ-40% מכלל ייצור החשמל. שיעור גבוה מאד בהשוואה למדינות בעולם המערבי

גיא מי-טל 11:5831.05.09

תחנת הכוח חגית שבוואדי מילק מצטרפת לאחיותיה "גזר" "רדינג" ו"אשכול" המופעלות בגז טבעי. בשבועות הקרובים, לאחר שיחוברו כל יחידות היצור שבאתר לגז טבעי, יהיה היקף השימוש בו כ-40%.

 

חיבורה של "חגית" לגז טבעי התעכב מספר שבועות בשל עיצומי העובדים שמנעו את המשך העבודות
באתר, והדבר הסב לחברה נזק כספי של כ-30 מיליון דולר בשל השימוש בדלקים יקרים יותר כמו סולר. אולם גם לאחר שהופסקו העיצומים והעובדים איפשרו את העבודות, נתקלה החברה בקשיים בהשלמת העבודות עד לאחרונה.

 

בשלב האשון החלה הזרמת הגז ליחידת ייצור אחת מתוך שלוש בעלת כושר ייצור של כ-360 מגה ואט. חברת החשמל מסרה כי תעשה מאמץ כי כבר בשבועות הקרובים יחוברו שתי התחנות הנוספות לגז טבעי.

 

עם השלמת כניסת הגז לאתר חגית, יגיע היקף יכולת הייצור בגז טבעי בישראל, לכ-40% מכלל ייצור החשמל. שיעור גבוה מאד בהשוואה למדינות בעולם המערבי, בהן עומד אחוז ייצור החשמל באמצעות גז טבעי על ממוצע של כ-15% – 20%.

 

מנכ"ל החברה, עמוס לסקר אומר, כי החברה תמשיך להכניס תחנות-כוח נוספות לייצור באמצעות גז הטבעי ובהן: "צפית" הסמוכה לכפר מנחם ו"רמת חובב" בדרום הארץ, ובהמשך תחנת הכוח הוותיקה "חיפה".

 

המשנה למנכ"ל וסמנכ"ל ייצור והולכה בחברה, משה בכר אמר, כי ייצור חשמל באמצעות גז טבעי מחליף את השימוש בדלקים כבדים כגון סולר ומזוט ותורם תרומה נכבדה ביותר לשיפור באיכות האוויר והסביבה.

 

מנכ"ל מתיבי גז, אריה רמות (שיפמן), אמר, כי נתג"ז מברכת את חברת החשמל על חיבורה של תחנת הכוח חגית למערכת ההולכה הארצית לגז טבעי: "לחיבור התחנה למערכת הולכת הגז הטבעי תרומה כלכלית משמעותית לחברת החשמל ותביא לשיפור איכות הסביבה באזור. נתג"ז תמשיך לפעול במאמץ משותף עם חברת החשמל על מנת לחבר תחנות כוח נוספות למערכת הולכת הגז הטבעי".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x