$
בארץ

גם השנה: ישראל נשארת ברשימת המדינות המפרות קניין רוחני

משרד התמ"ת נמצא במגעים עם נציבות הסחר האמריקאית כדי להוציא את ישראל מרשימת 12 המדינות שנכשלות באכיפת זכויות קניין רוחני

נעמה סיקולר 21:1802.05.09

נציבות הסחר האמריקאית משייכת את ישראל גם השנה לרשימת המדינות שמפרות את זכויות הקניין הרוחני. לצדה ברשימה השחורה מופיעות 11 מדינות נוספות, בהן ארגנטינה, צ'ילה, הודו, פקיסטן, תאילנד, ונצאולה, סין, אלג'יריה, רוסיה וגם קנדה - שנוספה השנה לרשימה לראשונה.

 

המשמעות

עבור כל מדינה שמופיעה ברשימה השחורה: איום בסנקציות כלכליות במקרה שתוגש נגדה תלונה בפני ארגון הסחר העולמי (WTO). מבחינת ישראל, יש לך גם משמעות הצהרתית לפיה ישראל איננה עומדת בסטנדרטים המקובלים במדינות ה־OECD לשמירה על זכויות קניין רוחני.

 

עם זאת, הסקירה של הנציבות האמריקאית כוללת גם נקודת אור לגבי מעמדה של ישראל, בכך שהיא מציינת את ההתקדמות שחלה בשנה האחרונה בתחום אכיפת זכויות הקניין הרוחני. לאור השיפור הזה, ייתכן שישראל תצא מהרשימה השחורה עד לפרסום הבא של נציבות הסחר האמריקאית.

 

נציגי משרד התמ"ת מקיימים מגעים עם נציבות הסחר האמריקאית בנושא הוצאתה של ישראל מהרשימה. מהמשרד נמסר בתגובה: "רמת ההגנה על קניין רוחני בישראל היא גבוהה. הדבר נכון גם בתחום התרופות. דברים ברוח זו נאמרו לנציגי הממשל האמריקאי. בשנה החולפת התקיימו דיונים נרחבים בין נציגי שתי הממשלות בנושא, והמשכם עשוי בהחלט להביא לפתרון הבעיה". 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x