$
בארץ

מסתמן: אורי יוגב יעמוד בראש הוועדה המייעצת למועצה הלאומית לכלכלה

נתניהו מעוניין לשנות החלטת ממשלה קודמת, לפיה יו"ר המועצה הוא גם יו"ר הוועדה המייעצת, ולהעמיד בראש הוועדה המייעצת נציג ציבור

שאול אמסטרדמסקי 16:1723.04.09

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, מעוניין למנות את מקורבו, איש העסקים והממונה על התקציבים באוצר לשעבר, אורי יוגב, לעמוד בראש הוועדה המייעצת למועצה הלאומית לכלכלה. נושא זה כלול בסדר יומה של הממשלה לישיבתה ביום ראשון הקרוב.

 

בהחלטת ממשלה, שהתקבלה בספטמבר 2006, נקבע

כי תוקם וועדה מייעצת למועצה הלאומית לכלכלה, בראשה יעמוד מי שמכהן גם כיו"ר המועצה, פרופ' מנואל טרכטנברג. עם זאת, ההחלטה מעולם לא יושמה. כעת מבקש נתניהו לשנות את ההחלטה ולקבוע, כי בראש הוועדה יעמוד נציג ציבור ולא יו"ר המועצה. נציג ציבור זה צפוי להיות יוגב.

 

חברי הוועדה המייעצת צפויים להיות כלכלנים בכירים, בעלי רקע וניסיון במגזר הציבורי, במגזר הפרטי ובאקדמיה. תפקידה יהיה לייעץ למועצה באופן שוטף ולהוות גורם מקצועי, המסייע למועצה בגיבוש המלצות למדיניות ובקידום משימותיה.

 

מאז הבחירות הציע נתניהו ליוגב שורה של תפקידים, ביניהם מנכ"ל משרד ראש הממשלה, הצעה לה סירב יוגב, בין היתר בשל רצונו להמשיך לעסוק בעיסוקיו הפרטיים. יוגב עומד כיום בראש חברת whitewater לטכנולוגיות מים.

 

יועץ התקשורת של יוגב, משה דבי, סירב להתייחס לדברים. טרם נתקבלה תגובה ממשרד ראש הממשלה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x