שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

חצי שנה לאחר שנמכרה: אין הסדר נושים בבורגראנץ'

כך נודע ל"כלכליסט". הנושים אינם יכולים לקבל את כספם והרוכשים, האחים אורגד, המחזיקים גם בברגר קינג, אינם יכולים לקבל החלטות אסטרטגיות

גלי ברגר 08:3923.04.09

יותר מחצי שנה עברה מאז נמכרה בורגראנץ' לאחים אורגד, אך עדיין לא גובש הסדר נושים - כך נודע ל"כלכליסט". גורמים בשוק מציינים כי מדובר בפרק זמן ארוך לעומת תיקים אחרים.

 

לעובדה שעדיין אין הסדר נושים יש כמה השלכות. האחת - הנושים, ובהם פז, נטו והעובדים, עדיין לא

קיבלו את הכסף שחייבים להם. החוב לפז, הנושה העיקרית בתיק, עומד על כ־13.5 מיליון שקל. החוב לחברת שיווק הבשר נטו עומד על 2.3 מיליון שקל.

 

עוד היבט קשור בהתנהלות של קבוצת אורגד, המחזיקה גם בברגר קינג, שרכשה את בורגראנץ' תמורת 25 מיליון שקל. כל עוד לא נסגרה העסקה סופית והמניות לא עברו אליהם, הם אינם יכולים לקבל החלטה סופית על עתיד בורגראנץ' וברגר קינג. אחת הסברות בשוק היא שהאחים ירצו למחוק את המותג ברגר קינג, שלו הם משלמים תמלוגים, ולהסב את הסניפים של ברגר קינג לבורגראנץ'. בינתיים עוסקים בחברה בשיקום הרשת וממשיכים להפעיל את סניפיה.

 

בורגראנץ' קרסה באוגוסט 2008 ועברה לכינוס נכסים. ככונס מונה שלמה נס וכמפרקים מונו עו"ד שאול ברגרזון ורו"ח אליעזר שפלר. לאחר שנמכרה הרשת אמורים המפרקים לבדוק את תביעות החוב ולהגיע להסדר נושים. אם לא מתקבל הסדר נושים, אמורים האחים לרכוש רק את פעילות הרשת, ואם יתקבל ההסדר, ירכשו האחים את מלוא מניות החברה.

 

באוקטובר ביקשו המפרקים מבית המשפט אישור לחקור את חוקיות השעבוד של פז. פז שללה אז מכל וכל את הנושא, ואתמול אמרו גורמים המעורים בתיק ל"כלכליסט": "הרבה יותר חשוב שבית המשפט יבדוק את ההתנהלות של רמי אלעד, הבעלים הקודמים, סמוך לקריסה, במקום להתעסק עם פז".

 

ברגרזון אמר בתגובה כי הם עדיין מצויים בתהליך הוכחת החוב וכי עליהם להשלים את בדיקת סוגיית פז. לשאלה מתי צפוי ההסדר השיב כי אינו יודע.

 

לפי הסכם הרכישה, האחים אורגד היו אמורים להעביר 15 מיליון שקל בשלב הראשון לקופת הנושים. ל"כלכליסט" נודע כי בין הנושים לכונס ולמפרק יש מחלוקת על עוד 1.5 מיליון שקל, כך שבפועל הועברו רק 13.5 מיליון שקל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x