$
בארץ

כמות הגז בקידוח "דלית" נמוכה מההערכות אך צפויה להיות מסחרית

השותפות בקידוח הגז שמול חופי חדרה צפויות לדווח על כמות גז שלא תעלה על 15 מיליארד מ"ק, לעומת הערכות קודמות של 20 מיליארד מ"ק

גיא מי-טל 11:0214.04.09
עד סוף השבוע צפויות להסתיים הבדיקות במאגר הגז הטבעי דלית. ככל הנראה תהיה כמות הגז בו נמוכה מהערכות הקודמות של 20 מיליארד מ"ק.

 

השותפות בתגלית הגז הטבעי "דלית", צפויות לדווח בימים הקרובים, ככל הנראה עד יום חמישי, כי מדובר בתגלית מסחרית. זאת למרות שהכמות הגז הטבעי
בקידוח הנמצא 60 ק"מ מול חופי חדרה לא תעלה על 15 מיליארד מ"ק וייתכן שאף פחות.

 

מדובר בתגלית מסחרית שניה של גז טבעי של השותפות נובל אנרג'י, ישראמקו דלק ודור שרק לפני כשלושה חודשים הכריזו על תגלית גז טבעי ענקית מול חיפה במאגר "תמר", שבו כמויות גז מוכחות של 142 מיליארד מ"ק. מאגר תמר צפוי להניב הכנסות של כ-25 מיליארד דולר.

 

הפעם מדובר בתגלית גז צנועה בהרבה, וכדאיות הפקת הגז ממנו תלויה ביכולת קצב ההפקה ובהשקעה בפיתוח שדה הגז ותשתיות הצנרת, שצפויה להגיע למאות מיליוני דולרים.

 

לאחר שהחל הקידוח בדלית נמצאו בו בעומק של 3,600 מטר, שכבות חול רוויות גז בעובי של 33 מטר, דבר המעיד על הימצאות גז טבעי. לאחר מכן החל שלב מבחני ההפקה שבסופו כאמור, עד ליום חמישי, תתקבל תמונה ברורה יותר על כמויות הגז וקצב הפקת הגז היומית האפשרית.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x