$
בארץ

חשד לניסיון פיגוע: סירת דיג פלסטינית התפוצצה ליד עזה

ההערכה בצה"ל היא כי מדובר בניסיון פיגוע באמצעות סירה ממולכדת, אך עדיין לא ברור האם מטרת הפיגוע היתה כלי שיט של חיל הים, או נקודת מיושבת באזור החוף

ynet 09:3313.04.09
סירת דיג פלסטינית התפוצצה הבוקר (ב'), בעת שהתקרבה לחופי ישראל מרצועת עזה. ההערכה בצה"ל היא כי מדובר בניסיון פיגוע באמצעות סירה ממולכדת, אך עדיין לא ברור האם מטרת הפיגוע היתה כלי שיט של חיל הים, או נקודת מיושבת באזור החוף.

 

כוח של חיל הים שהיה בסמוך למקום

עקב אחר הסירה במשך כשעה, והבחין כי לא היו אנשים על סיפונה. כאשר היתה במרחק של כמה מאות מטרים מחופי עזה - ועשתה את דרכה צפונה - התרחש בה פיצוץ. איש מהחיילים לא נפגע ולא נגרם נזק. בחיל הים החלו בבדיקת פרטי הארוע.

 

בעבר כבר היו כמה ניסיונות להוציא פיגועים מרצועת עזה בדרך הים. לפני מעט יותר מארבע שנים נורה למוות פלסטיני שנצפה שוחה באזור האסור לשחייה. לאחר שנורה - נמצאו על גופתו סכין ורימון. כמו כן, בתוך אבוב שהיה סמוך למקום בו נורה נמצא רובה מסוג קלצ'ניקוב, חמש מחסניות, ארבעה רימונים ואפוד קרב.

 

בנובמבר 2002 נפצעו ארבעה לוחמי חיל הים, אחד מהם באורח בינוני והיתר קל, בפיצוץ סירת נפץ סמוך לספינת דבור של צה"ל מול חופי עזה. ההערכה היתה כי הסירה הייתה בדרכה לחופי ישראל.

 

חודשיים לאחר מכן, בינואר 2003, התפוצצה רפסודת נפץ ליד ספינת דבור מול חוף דוגית. איש לא נפגע באירוע.

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x