$
בארץ

דיווח: ישראל תקפה בסודאן שלוש פעמים

ככל שחולף הזמן - מתגלים עוד ועוד פרטים לא רשמיים על הניסיון למנוע הברחת נשק מאיראן לחמאס. רשת ABC דיווחה כי ישראל תקפה שלוש פעמים בסודן מאז ינואר

ynet 16:5028.03.09
ישראל תקפה שלוש פעמים בסודאן - ולא פעמיים, כפי שדווח עד כה. כך דיווח היום (שבת) אתר האינטרנט של רשת ABC האמריקנית.

 

על פי הדיווח, חיל האוויר הישראלי תקף שלוש פעמים במדינה האפריקאית, מאז ינואר האחרון, בניסיון לפגוע בהעברות הנשק מאיראן לכוחות חמאס ברצועת עזה.

 

הדיווח

החדש אינו מפרט מתי בדיוק התרחשה התקיפה השלישית ומה היו יעדיה. דובר מטעם שגרירות ישראל בוושינגטון סירב להתייחס לדיווח החדש.

 

על פי דיווחים שונים מהימים האחרונים - מטוסי חיל האוויר תקפו פעמיים שיירת משאיות שהובילו נשק מפורט סודאן, שם נפרק המטען מספינה שהגיעה מאיראן. 17 משאיות הותקפו מהאוויר ו-39 בני אדם נהרגו. חלק מהדיווחים סיפרו אודות ספינה שהובילה נשק מאיראן לסודאן שהותקפה גם היא.

 

העמימות סביב התקיפות נמשכת כמעט מצד כל המעורבים במה שכביכול אירע. סודאן הכחישה בסוף השבוע כי השיירה שהותקפה נשאה נשק. דובר משרד החוץ הסודאני, עלי א-סדיג', אמר: "בתחילה חשבנו שזו התקפה של האמריקאים. יצרנו קשר עם האמריקאים והם הכחישו נמרצות שהם מעורבים. אנחנו עדיין מנסים לוודא את העניין. ככל הנראה מדובר בישראלים".

 

לדברי סדיג', הרשויות הסודאניות אוספות ראיות בזירת האירוע, ולא תגיב על התקיפה כל עוד החקירה נמשכת. הוא הוסיף כי השיירה שהופצצה ככל הנראה הובילה סחורות, ולא נשק.

 

צבא סודאן פרסם הודעה רשמית, ואישר למעשה את דבר התקיפה, מבלי לנקוב באחראים למעשה. לפי הדיווח באתר "סודאן טריביון", צבא סודאן יצר קשר עם מצרים. דובר צבא סודאן, עות'מן אל-אגבש, אמר שהצבא "נקט את כל האמצעים הדרושים ויצר קשר עם כל הצדדים הנוגעים בדבר".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x