$
בארץ

סוף למחלוקת סביב כביש 431: דניה סיבוס תחליף כ-7,000 חלקי מעקות בטיחות

החברה נכנעה לדרישות מע"צ, שטענה כי חלק ממעקות הבטיחות שהותקנו בכביש החדיש אינם עומדים בתקן הדרוש. בנוסף, תשלם הזכיינית לחברת טראפיטק חוב בסך עשרות מיליוני שקלים

גיא מי-טל 10:0017.03.09
נפתרה המחלוקת סביב כביש 431: הזכיינית דניה סיבוס תחליף אלפי חלקים של מעקות בטיחות ותשלם לחברת טראפיטק חוב בסך עשרות מיליוני שקלים.

 

דניה נכנעה לדרישות מע"צ ולתלונות טראפיטק והבוקר (ג') תתחיל להחליף כ-7,000 חלקי מעקות בטיחות לאורך הכביש, שכפי שטענו מע"צ וטראפיטק

לפניה - לא עמדו בתקן המחמיר הדרוש.

 

הפרשה החלה בעקבות סכסוך עיסקי בין דניה סיבוס, זכיינית כביש 431, לבין חברת טראפיטק, נציגת יצרן המעקות האיטלקי - שהוצבו לאורך הכביש. לקראת סוף הפרוייקט החליטו בדניה לוותר על שרותי טראפיטק ובחלק מהכביש הוכנסו חלקי מעקות שאינם שלה ואינם מיוצרים באיטליה.

 

האחרונה טענה, כי דניה עשתה זאת כדי לחמוק מתשלום חוב על סך 22 מיליון שקלים כלפיה. בנוסף, טענה טראפיטק, כי הרכיבים שהכניסה דניה אינם עומדים בתקן.

 

דניה הכחישה וטענה, כי מדובר ברדיפה בשל סכסוך עיסקי, אולם גם במע"צ ובמשרד התחבורה השתכנעו, כי אלה הם פני הדברים, בעיקר לאחר שדו"ח של מכון התקנים הוכיח, כי איכות המעקות ירודה, ודרשו מדניה להחליף אותם. זאת סירבה ולפני שבועיים החלה מע"צ לבצע את העבודות במקומה. לדניה נאמר, כי עלויות העבודות יקוזזו ממענק ההקמה שהיא אמורה לקבל בימים הקרובים מהמדינה, בסך 300 מיליון שקלים.

 

רק הבוקר החליטה חברת נתיבי היובל, מקבוצת דניה סיבוס, לקבל את כל הדרישות, לקחת אחריות על ליקויי הבטיחות ולפעול באופן מיידי לתיקונם, כך נמסר מהחברה הלאומית לדרכים (מע"צ). עד כה, כבר הספיקו במע"צ להציב מעקות בטיחות זמניים לאורך 6 ק"מ מהכביש. העבודות גרמו להאטה בנסיעה, בקטע הכביש שבין מחלף נס ציונה למחלף נשרים.

 

בחברה הלאומית לדרכים הביעו שביעות רצון מהודעתה של דניה סיבוס ומהעובדה, שקיבלה אחריות והחלה לפעול לתיקון הליקויים בכביש, בהתאם לדרישות החברה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x