$
בארץ

"ספרי לי סוד שמן, אינטימי"

כתבת "כלכליסט" נשלחה ל"בית האהבה" והציגה עצמה כעורכת דין המבקשת לבחון את דרכה בחיים. מה אמר לה סאם לוי?

עמיר קורץ, צמרת פרנט ונעמה סיקולר 15:2811.03.09

כתבת "כלכליסט" נשלחה ל"בית אהבה רבה" וטופלה אצל סאם לוי. היא הציגה את עצמה כעורכת דין המבקשת לבחון את דרכה המקצועית והאישית בחיים. הטיפול, שעלה 500 שקל, נערך בקליניקה שבקומה השנייה של הבית.

 

לוי ביקש ממנה לגולל את סיפור חייה, הקשיב, מדי פעם הנהן בראשו, ובעיקר

שתק. כשסיימה לדבר החל לשאול שאלות קצרות - עליה ועל מה הוביל אותה אליו. הוא התעניין גם בהיסטוריית הטיפולים של משפחתה וביקש ממנה לאפיין אנשים שונים בסביבתה במילה אחת או בצמד מילים. לאורך כל השיחה בלט מאוד הביטחון העצמי שלוי משדר. "כבר עכשיו את יכולה לראות שאני עושה דברים אחרים ממטפלים קודמים שהיו לך, ולהבין עד כמה זה שונה", אמר.

 

"ספרי לי סוד", ביקש כעבור כעשר דקות, וכאשר הסוד הראשון ששמע לא נראה לו רציני דיו, הוא חידד את בקשתו: "ספרי לי סוד שמן, סוד אינטימי". לאחר ששמע את הסוד עבר לטפל בתרגיל דמיון מודרך. "עצמי עיניים, דמייני עצמך הולכת ביער עבות, לא סתם דשא ירוק, יער סבוך. אני רוצה שתגידי לי איזו חיה הולכת לצדך. שבי כך כמה דקות עד שאקרא לך לחזור אליי", אמר לוי ובינתיים יצא החוצה למרפסת עם סיגריה, משאיר את המטופלת לדמיין.

 

כשחזר, ביקש לדעת מה ראתה בדמיונה, "ואם לא ראית, אז תדמייני, ואם את לא מצליחה לדמיין, אז תמציאי". כשאמרה לו שראתה אריה, התעניין לדעת "מה צבעו, צורת הליכתו, מאיזה צד שלה הוא צעד ומי הוביל את מי". אחר כך שוב חזרו לתרגיל הדמיון. בפעם הזו דרש לדמיין מי הולך מצדה השני ובעיקר מה הוא אוכל. את דקות הדמיון הבאות ניצל לוי לעוד הפסקת סיגריה במרפסת. אחרי כמה דקות חזר. הפעם התקשתה הפציינטית לדמיין ולוי הפציר בה להמציא. "מה אוכל הקוף שאת רואה?", שאל, "ליתר דיוק מה הצבע של מה שהוא אוכל?". היא השיבה "אדום", ולוי נראה מופתע ומשועשע משהו.

 

"נראה לך שתוכל לעזור לי", שאלה הכתבת את לוי לקראת סיום הפגישה. "אני חושב שכן", ענה, "סליחה, אני בטוח שכן", תיקן את עצמו בביטחון. הוא הסביר שבשונה ממטפלים אחרים, הוא יכול להבטיח למטופל תוצאות בתוך זמן קצר מאוד. "אנחנו לא נחזור לעומק ילדותך, אלא ננסה לטפל בך כאן ועכשיו. אני מטפל בשני סוגים של מקרים: רפואיים, וצמתים בחיים. אני לא אגיד לך איזה החלטות לקבל אבל אעזור לך בתהליך קבלת ההחלטות". לאחר מכן הסביר כי היא תצטרך להשקיע הרבה בטיפול ולעבוד כל השבוע. "ייתכן ותצאי מהפגישה הזו מטולטלת, ייתכן שהטלטלה תבוא בהמשך. אל תהססי להתקשר אבל בינתיים כתבי יומן, תעדי כל אירוע קטן ובנוסף נסי להיות אסרטיבית יותר", אמר ושאל איך היא מרגישה. "השוני עוד יבוא לך", אמר בביטחון וליווה אותה החוצה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x