$
בארץ

בורג לבנקים: אני מוכן להתחלק איתכם ברווחים אם ישנם כאלה

"אין סכום כזה 270 מיליון שקל", אמר בורג, שותף בויטה פרי גליל ל"כלכליסט". "החוב של ויטה לבנקים עומד על 150 מיליון שקל. הם התבלבלו"

אורנה יפת 11:2725.02.09
"במקום לריב עם העובדים הבנקים רבים עם אברום בורג אישית", כך הגיב אברום בורג, שותף בויטה פרי גליל, לאשמת הבנקים הנושים לאומי ודיסקונט אתמול כאילו החברה הביאה את המפעל למקום שהוא נמצא בו היום. גורם במערכת הבנקאית צוטט אתמול ב"כלכליסט" כשהוא אומר "במקום להאשים את הבנקים, מוטב שבעלי החברה יבדקו כיצד שרפו 270 מיליון שקל והביאו את המפעל למקום שהוא נמצא בו היום".

 

"אין סכום כזה 270 מיליון שקל", אומר בורג. "החוב של ויטה לבנקים עומד על 150 מיליון שקל, מתוכם החברה החזירה לבנקים משנת 2001 סכום של 80 מיליון שקל רק ריביות על החוב הזה. אני מוכן להתחלק עם הבנקים ברווחים אם אכן קיים סכום כזה. הם התבלבלו. המחזור של ויטה בשנת 2008 עמד על 270 מיליון שקל. זה לא החוב כלפיהם".

 

חילופי ההאשמות בין בורג לבנקים החלו כבר ביום ראשון, אז אמר בורג בשיחה ל"כלכליסט": "מרחוב יהודה הלוי בתל אביב קל לסגור מפעל בחצור הגלילית. מחצור הגלילית קשה להבין את הבנקאים מיהודה הלוי. הבנקים עדיין לא הפנימו שהם צריכים להחליף דיסקט. מי שמבקש ממשלם המיסים להציל אותו לא יכול לחסל את מקום העבודה שלו. הבנקים מקבלים הפחתות ריבית מבנק ישראל. מאיפה באות ההורדות האלה אם לא מכספי משלם המיסים?".

 

בית המשפט המחוזי בחיפה דחה אתמול את ההחלטה בנושא מינוי כונס נכסים לויטה פרי גליל למועד אחר. הוחלט כי ייערך סבב נוסף של הצעות רכש וההצעות יוגשו עד ה-1 במרץ. ב-4 במרץ תערך אסיפת נושים. עובדי ויטה הביעו שביעות רצון מהחלטת בית המשפט.

 

בהסתדרות נמסר הביעו אופטימיות מסוייגת כלפי ההחלטה וקוראים לממשלה לפעול. יו"ר ההסתדרות, עופר עיני, אומר כי: "ביה"מ נתן מסכת חמצן שתספיק לעובדים ל-8 ימים. אני קורא לממשלה בזמן הזה להיכנס לעובי הקורה ולפעול כדי להציל את "פרי גליל" ואת חצור הגלילית כולה".

 

במהלך הדיון אמרו הבנקים כי התקבלו הצעות נוספות לרכישת ויטה, וכי המתעניינים מתנים את המו"מ במינוי כונס. אחת ההצעות התקבלה על ידי סטארקיסט.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x