$
בארץ

במחאה על הכוונה למנות כונס נכסים למפעל: עובדי ויטה ישביתו מחר המפעל בחצור הגלילית

בעקבות דברים שאמר בסוף השבוע הנאמן שמינה ביהמ"ש להסדר הנושים, לפיהם מתנגדים הבנקים להצעות הסדר לגבי חובות החברה אליהם, יקיימו מחר העובדים אסיפות הסברה והפגנה בשער המפעל

מיקי פלד 16:4422.02.09

עובדי מפעל "פרי גליל" בחצור הגלילית יפסיקו מחר (ב') את העבודה לארבע שעות. העובדים יקיימו בין 10:00 ל-14:00 בצהריים אסיפות הסברה וכן הפגנה בשערי המפעל. העיצומים מתוכננים בעקבות הערכת ההסתדרות, לפיה יבקשו הבנקים לאומי ודיסקונט מבית המשפט המחוזי בחיפה, במסגרת דיון שיתקיים

ביום ג' הקרוב, לפתוח בהליך של כינוס נכסים. בהסתדרות חוששים כי צעד זה יוביל לסגירת המפעל ולפיטורי עובדים.

 

מההסתדרות נמסר, כי ההערכה התגבשה בעקבות הודעתו בסוף השבוע של רו"ח דייב גל, הנאמן מטעם בית המשפט על הסדר הנושים, שהודיע לנציגת העובדים, עו"ד גלילה הורנשטיין, כי הבנקים מתנגדים לכל הצעות הסדר הנושים שהוגשו לביהמ"ש.

 

לפני כחודש וחצי הגישו לאומי ודיסקונט בקשה לבית המשפט למנות כונס לויטה פרי גליל. זאת, בעקבות חובות החברה בסך 170 מיליון שקל לבנקים. בדיון הוסכם, כי בשלב זה לא ייכנס המפעל להליך של פירוק וכינוס, על-מנת לתת אפשרות למכור את המפעל. בית המשפט מינה נאמנים במטרה לשמור את המפעל כעסק חי ולקבל הצעות רכישה.

 

יו"ר מרחב גליל עליון בהסתדרות, יונה פרטוק, אמר היום: "אנו מקווים כי בית המשפט לא יקבל החלטה שמשמעותה גזר דין מוות, לא רק לעובדי פרי גליל, אלא לחצור הגלילית כולה. אם השופט יקבל את עמדת הבנקים ויקבל החלטה לכינוס נכסים, הרי שמהר מאוד עשויים למצוא את עצמם העובדים בשערי הביטוח הלאומי - מקבלים פיצויי פיטורים מינימאליים והולכים הביתה".

 

יו"ר ועד העובדים, מוטי חזיזה, הוסיף: "אנחנו במלחמה על הבית. אם המסר לא יובן לא נהסס להחריף את הצעדים. למפעל הזה יש רווח תפעולי נאה ביותר ואין סיבה שילך לכינוס. המפעל הזה נקלע לקשיים רק בגלל החובות של חברת האם ויטה".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x