$
בארץ

בקשה לייצוגית: הנהלת בתי המשפט גבתה מס ביתר

לפי התביעה, במקרים של השבת אגרה, גובה הנהלת בית המשפט מחברות מס הכנסה בשיעור שגוי של 45%

הדר קנה 14:3923.12.08

בקשה לתביעה ייצוגית הוגשה נגד הנהלת בתי המשפט ומשרד המשפטים, בגין ניכוי מס במקור ביתר ושלא כדין משנת 2003. בשלב זה לא ידוע ההיקף המדויק של הסכומים שנגבו ביתר.

 

 

התביעה הוגשה לבית המשפט לעניינים מינהליים בתל אביב על ידי עוה"ד דורון רדעי וניצן גדות ממשרד רדעי-גדות ועוה"ד זיו שרון וניר הורנשטיין

ממשרד אלתר.

 

התביעה עוסקת בניכוי מס הכנסה במקור אשר מבוצע על ידי הנהלת בתי המשפט במקרים של השבת אגרה לחברות.

לפי התביעה, החל מ-2003 גובה הנהלת בית המשפט מס הכנסה במקור מחברות בשיעור שגוי של 45%. זאת, על אף שמס החברות הופחת בהדרגה ועומד היום על 27% בלבד.

 

לפי הנטען, מדובר בטעות ששורשה בתקנות ישנות אשר פקעו בסוף 2002; ככל הנראה, הנהלת בתי המשפט שכחה לעדכן בהתאם את המערכת הממוחשבת המבצעת את החזרי האגרה לחברות. כתוצאה מכך, נוכה מחברות מס הכנסה במקור בשיעור גבוה מזה שנקבע בחוק, החל משנת 2003.

 

לפי כתב התביעה, שיעור הניכוי במקור של מס הכנסה מחברות היה צריך לרדת בהתאמה, והעובדה שהדבר לא נעשה במקרים של החזר אגרת בית המשפט, גרמה לכך שבשש השנים האחרונות נגבו מחברות סכומי מס ביתר, אשר היקפם המדויק לא ניתן להערכה בשלב זה.

 

במסגרת הבקשה לאישור התביעה כתביעה ייצוגית, מתבקש בית המשפט להורות להנהלת בתי המשפט לחדול מניכוי מס הכנסה במקור בשיעור של 45%, וכן להשיב לחברות את סכומי המס אשר נגבו מהן בטעות החל משנת 2003.  

 

מהנהלת בתי המשפט נמסר בתגובה: "טרם קיבלנו את כתב התביעה. תגובת המערכת תימסר לבית המשפט".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x