$
בארץ

עופר עיני לבר-און בוועידת "כלכליסט": "אתה הריבון, שר האוצר, אבל אתה לא ריבונו של עולם"

"אני לא מעוניין שהדיונים סביב התכניות למשבר יירדו לרמה האישית", אמר יו"ר ההסתדרות לאחר התנצחות בינו לבין שר האוצר רוני בר-און בוועידת "כלכליסט" בשיתוף מגדל. עיני: "אנחנו נאלצים לעסוק באגו של בר-און ולא בכלכלה"

מיקי פלד 16:3009.12.08

"אתה הריבון, שר האוצר, אבל אתה לא ריבונו של עולם". כך אמר היום (ג') יו"ר ההסתדרות, עופר עיני, לשר האוצר רוני בר-און, בוועידת "כלכליסט" לחיסכון פנסיוני.

 

"אני לא מעוניין שהדיונים סביב התכניות למשבר יירדו לרמה האישית", אמר יו"ר ההסתדרות לאחר התנצחות בינו לבין שר האוצר רוני בר-און.

 

עיני האשים את בר-און שהאגו שלו הוא זה שמונע ממנו לשבת עם נציגי העובדים והמעסיקים למציאת פתרונות מוסכמים למשבר.

 

"מצאתי את עצמי מדבר עם אחד מבכירי רואי החשבון וכל מה שדנו בו זה לא על כלכלה, אלא על ניפוץ האגו של שר האוצר", מספר עיני. "אמרנו לבר-און בעבר - קח את הקרדיט על התכניות שנגבש ביחד, אבל הוא לא היה מעוניין לשבת איתנו".

 

עיני נתן דוגמא שכוונת שר האוצר לקדם את תכנית החל"ת (הוצאת עובדים לחל"ת על חשבון הביטוח הלאומי בתמורה להתחייבות המעסיקים לא לפטרם אחרי שהם חוזרים לעבודה - מ"פ) נעשית עם הביטוח הלאומי, אך לא עם המעסיקים.

 

"אנו נמצאים לפני המשבר הגדול ביותר מאז קום המדינה. במשבר כזה, כמו במלחמה, צריך לאחד כוחות. כולם ביחד כאיש אחד מכל הסיעות, המעסיקים והעובדים, יחד עם אנשי המקצוע צריכים לאחד ידיים ולעשות הטוב ביותר לעם ישראל. לצערי, ראיתי את המשבר הזה לפני כשנה כי אני מקשיב לאותו עובד קטן במפעל שאומר שביטלו משמרת, פיטרו עשרה עובדים וזה מתחיל.

 

"אז פניתי לשר האוצר ואמרתי לו שאני מרגיש משבר גדול שהולך ומתעצם, בוא נשב ואני מוכן לשלם מחיר בשביל עסקת חבילה שתציל את המשק", אמר עיני. לדבריו, לפנייה שלו אל בר-און לא היתה תגובה. עיני אמר: "ניסינו בכל דרך להגיע להבנות".

 


 

עיני הוסיף, כי הוא שמח לשמוע על כוונת בר-און לקדם תוכניות שונות, ביניהם פנסיה שתמהיל ההשקעות בה הוא לפי גיל העמית. עם זאת, עקץ עיני את בר-און כששאל את באי הכנס מי מהם מאמין שבר-און יכהן בתפקידו גם אחרי הבחירות ויקדם הלכה למעשה את התכניות הללו.

 

"אני עדיין קורא ומושיט לך יד בוא ביחד נשב", קרא עיני לבר-און והוסיף כי "למרות התנהלותו של בר-און אני לא אשבית מחר את המשק".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x