$
רכב

היבואנים מציעים עסקה: קנה מכונית חדשה, שלם מחיר יד שנייה

הזמן נגמר והיבואנים בלחץ: על פי חוק, מכונית שעברה שנה מיום ייצורה חייבת להימכר כמשומשת. יבואני הרכב לא הצליחו להיפטר מהמלאי ולכלכליסט נודע כי כעת הם מציעים הנחות אטרקטיביות

תומר הדר 21:3724.11.08

מחסני הערובה המלאים והמכוניות שלא נמכרו גורמים ליבואני הרכב להפנות את מאמצי המכירה למחלקות הטרייד אין. ל"כלכליסט" נודע שכמה יבואני רכב העבירו מכוניות חדשות למחלקות הטרייד אין, כדי שאלה יימכרו ללקוחות כמכוניות יד שנייה. הסיבה למהלך זה היא שעל פי חוק, מכונית שעברה שנה

מיום ייצורה תהיה חייבת להימכר כמשומשת. עבור היבואן מדובר בהפסד: ערכה של מכונית משומשת - גם כזו שנסעה אפס ק"מ - נמוך מזה של מכונית חדשה.

 

במחלקת הטרייד אין של דוד לובינסקי, יבואנית פיז'ו וסיטרואן, מפורסמות מכוניות שלא הצליחו להימכר במהלך השנה האחרונה. "המכוניות חדשות ונרשמו על שם היבואן לאחר שלא נמכרו במשך 12 חודשים", הסביר נציג המכירות כשנשאל על פיז'ו 307 מודל 2008. "מחיר המכונית הוא כ־105 אלף שקל במקום 120 אלף שקל".

 

כלמוביל, יבואנית יונדאי, מציעה במחלקת הטרייד אין שלה יונדאי סונטה חדשה יד ראשונה שנסעה אפס ק"מ. "הבעלות הועברה על שמו של היבואן, מכיוון שעברו 12 חודשים מיום ייצור המכונית", הסביר איש המכירות במקום. המחיר, לדבריו, "אטרקטיבי".

 

גם סוכני משנה זריזים אינם מהססים לקפוץ על המציאה: "רשמנו את הרכב על שם בעל הסוכנות", הסביר נציג מכירות בסוכנות קאר דיל, סוכן מרצדס בבאר שבע שפרסם רכב שטח מדגם ML 350 למכירה. לדברי הסוכן, מחיר המחירון של ML הוא 468 אלף שקל, אך אפשר לקבל עליו הנחה של כ־40 אלף שקל.

 

סוכנות UMI המרכזית הציעה אחת משתי מכוניות ביואיק שעדיין נשארו במלאי: "כלי הרכב יעברו בקרוב למחלקת הטרייד אין ויימכרו כיד שנייה", הסבירה הסוכנת. "היד הראשונה תהיה של היבואן, והרכב יעלה פחות ממחירו של רכב יד שנייה".

 

אף שכמה מהיבואנים מקפידים למכור את המכוניות במחלקות הטרייד אין, ישנם כאלה שמעדיפים להצניע את העובדה שנתקעו עם מכוניות: "לאחרונה הופיעו מודעות של מגרשים שמוכרים מכוניות חדשות מיבואנים", מסביר בכיר ברשת טרייד אין גדולה. "היבואנים סומכים על כך שהקהל היהודי לא יבדוק את מודעות המכירה של המגרשים האלה, בתקווה שתדמיתם לא תיפגע".

 

"אם דרגות שווי השימוש לא יירדו, מחירי המכוניות המשומשות החדישות לא יושפעו", כך מסר אתמול ל"כלכליסט" שמאי הרכב לוי יצחק. השבוע הצהיר יצחק על כוונתו להוריד את מחירן של המכוניות המשומשות. אלא שאתמול הודיעה רשות המסים שגובהן של קבוצות שווי השימוש לא ישתנה בינואר, ולכן החליט יצחק שלא יוריד את מחירי המכוניות המשומשות.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x