$
בארץ

פרשת נעמן דילר: המשטרה מאשרת את חשיפת "כלכליסט"

המשטרה אישרה כי נעמן דילר הוא אכן הפורץ שבשנת 1983 פרץ למוזיאון האיסלאם בירושלים וגנב משם אוסף יקר בן מאה שעונים

דני רובינשטיין ואסף לוי 18:2429.10.08
המשטרה אישרה הערב (ד') את חשיפת "כלכליסט" לפיה  נעמן דילר הוא הפורץ שבשנת 1983 פרץ למוזיאון האיסלאם בירושלים וגנב משם אוסף יקר בן מאה שעונים עתיקים ובהם השעון של מרי אנטואנט.

 

25 שנה חיפשו משטרת ישראל, ארגוני ביון בעולם ועשרות חוקרים פרטיים את השודד שגנב מאה שעונים נדירים בשווי עשרות מיליוני דולרים מהמוזיאון לאמנות האסלאם בירושלים. הבוקר חשף "כלכליסט" כי הגנב היה לא אחר מנעמן דילר (לידור), "הקיבוצניק הפורץ" שנודע בשנות השישים והשבעים בסדרה של פריצות וגניבות מתוחכמות.

 

דילר מת לפני ארבע שנים; סוד הפריצה יכול היה למות איתו, אלמלא הותיר אחריו כמה רמזים בזירת הפשע הישנה ובירושה הטרייה.

 

"כלכליסט" הצליח לקשור את דילר לגניבת השעונים והגיע לראשונה לאלמנתו נילי שמרת. דילר הוריש לה את כל רכושו - הון המוערך כעת במאות מיליוני שקלים, שכלל גם את השעונים הגנובים. "מאוד לא נוח לי לדבר על זה", אמרה לנו שמרת בראיון ראשון מביתה בלוס אנג'לס. "המוזיאון קיבל את השעונים בחזרה. האמת היא שאני בכלל לא ידעתי אף פעם שיש מוזיאון כזה, לא ידעתי על החפצים האלה, ונעמן הוא כבר סיפור נשכח. הוא קבור ובטח כבר אכול. אני לא יודעת כמה זמן לוקח לתולעים לעשות את זה. אז די, הוא כבר מת. הדבר החשוב הוא שהאוסף הוחזר, אנשים יכולים לראות את זה וכולם שמחים".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x