$
בארץ

בלעדי: כללביט מקצצת בשעות העבודה של עובדיה

לכלכליסט נודע: החברה־בת של כלל ביטוח, המשמשת כזרוע המיחשוב שלה, הורתה לעובדיה החיצוניים לצמצם את שעות העבודה לשבע שעות ביום. אחד העובדים: "ההחלטה - משמעותה סגירה זמנית"

איתן כהן 07:0222.09.08

כלל ביטוח ממשיכה להדק את החגורה. ל"כלכליסט" נודע כי כללביט, חברה-בת של כלל, המשמשת זרוע המחשוב של הקבוצה, הודיעה לעובדיה החיצוניים כי הם מתבקשים לא לבוא לעבודה במהלך אוקטובר. נוסף על כך, בנובמבר עליהם לצמצם את היקף שעות העבודה לשבע שעות ביום בלבד במקום תשע.

 

עובד

לשעבר בכללביט אמר ל"כלכליסט": "אין לי מושג איך הם קיבלו החלטה כזאת. 70% מהעובדים בכללביט הם עובדים חיצוניים. החלטה כזאת משמעותה סגירת החברה באופן זמני".

 

כלל ביטוח, כמו שאר חברות הביטוח, עוברת תקופה קשה על רקע הירידות החדות בשוק ההון. התוצאות הכספיות שהציגה הקבוצה הצביעו על שחיקה ברווחים, וכעת פועלים בכלל לצמצם את ההוצאות. לפני כשלושה חודשים הודיעה חברה-בת אחרת של כלל, כלל פיננסים, כי תפטר 20 עובדים על רקע התוצאות החלשות שהציג בית ההשקעות במחצית הראשונה של השנה.

 

מכלל נמסר בתגובה: "כללביט, כמו כל יחידה אחרת בקבוצת כלל, נדרשת לעמוד בתקציב הוצאות שנתי. בחודשים אוגוסט וספטמבר נרשמה חריגה בשעות הפעילות של עובדיה בשל משימות רבות, ולכן הוחלט להקטין את מספר שעות העבודה עד סוף השנה, כדי להבטיח עמידה ביעד. בכל מהלך תקופת החגים יש כידוע שישה ימי עבודה מלאים בלבד, ולכן טבעי יהיה לצמצם את הפעילות בתקופה זו".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x