בארץ

התמ"ת מרחיב הזכאות לסבסוד מעונות יום

לראשונה יוכלו מורות וסטודנטיות לתארים מתקדמים להיכנס אל מעגל הזכאיות. מנהלת אגף מעונות ומשפחתונים: עוד מוקדם לקבוע מה המשמעות התקציבית של שינוי הקריטריונים

מיקי פלד 17:5627.07.08

משרד התמ"ת שינה את הקריטריונים לסבסוד ילדי נשים עובדות במעונות יום ומשפחתונים. החל משנת הלימודים הבאה יורחב מעגל הנשים הזכאיות לסבסוד לפי העקרון - ככל ששעות עבודת האם רבות יותר, עולה גובה התמיכה של המדינה.

 

כיום נמצאים במעונות היום והמשפחתונים של התמ"ת כ-91

אלף ילדים, מהם 75% מסובסדים בשיעור מסויים, עד לסבסוד מלא של 1,100 שקל לחודש לילד. התקציב הכולל של מעונות היום ומשפחתונים הוא כ-600 מיליון שקל. תמר אלמוג מנהלת אגף מעונות ומשפחתונים, אמרה ל"כלכליסט" כי עוד מוקדם לקבוע מה המשמעות התקציבית של שינוי הקריטריונים.

 

במסגרת השינוי, נפתח הסבסוד לנשים שעובדות בהיקף משרה הנמוך מ-31 שעות שבועיות (גם אם מדובר בילד אחד במשפחה). הסבסוד יינתן על-פי מבחן הכנסה המשתנה לפי מספר השעות. המשמעות היא, שלראשונה נכנסים למעגל הזכאות זוגות צעירים וציבור והמורות. בנוסף, גם מי שלומדת במסלול לתואר מוסמך או תחת מלגת מחקר תהיה זכאית, במקום רק הלומדות לתואר ראשון עד כה. כמו כן, חישוב מבחן הכנסה לאב המשתכר פחות משכר מינימום יעשה על פי הכנסתו בפועל ולא על פי שכר המינימום במשק. במשפחות בהן שני הורים, מבחן ההכנסה הוא השכר הברוטו חלקי מספר הנפשות. הסבסוד יפסיק כאשר היחס עולה על 4,200 שקל בחודש לנפש (כולל ההורים).

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x