שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

לא יפוטרו 150 עובדות הניקיון באוניברסיטת בן גוריון

בבן גוריון חידשו את ההתקשרות עם הקבלן לשנה נוספת, לאחר שזה התחייב לעמוד בתנאי ההסכם עם העובדות והאוניברסיטה. בכך הבטיחו הצדדים את המשך העסקתן של העובדות

מיקי פלד 15:1520.07.08

150 עובדות הניקיון של אוניברסיטת בן-גוריון לא יפוטרו. זאת, לאחר שההסתדרות הגיעה להסדר עם האוניברסיטה, לפיו יופעל מנגנון שיטפל בתלונות של העובדות כלפי מעסיקן – חברת הקבלן איתן שמיר, איתו ביקשה האוניברסיטה להפסיק את ההתקשרות בעבר. במסגרת ההסדר החדש הסכימה האוניברסיטה לחדש

את ההתקשרות עם הקבלן לשנה נוספת, מה שיבטיח תעסוקה לעובדות.

 

בזמנו טענה הנהלה האוניברסיטה כי היא הפסיקה את ההתקשרות עם שמיר עקב אי-עמידתו בתנאי ההסכם שהושג בינה לבינו. לטענתה, הקבלן לא העביר לאוניברסיטה מסמכים המראים שהוא אכן שומר על כל תנאי התעסוקה שנקבעו בהסכם ובחוק.

 

המשבר שעמד לגרום לפיטוריהן של עובדות הניקיון הגיע לסיומו לאחר שהקבלן (אחד משני קבלני הניקיון באוניברסיטה) התחייב לעמוד בתנאי ההסכם עם העובדות ועם האוניברסיטה.

 

היום (א') כינסו מנכ"ל האוניברסיטה, דוד ברקת ויו"ר ההסתדרות במרחב הנגב, מאיר בביוף, יחד עם הקבלן את עובדות הניקיון ודיווחו להן על פרטי ההסדר שהושג.

 

ברקת מסר, כי האוניברסיטה חוזרת בה מכוונת ביטול ההתקשרות עם הקבלן. לדבריו, האוניברסיטה תמנה נציב תלונות אשר יטפל בפניות מטעם העובדות מול הקבלנים. לפי ההסדר שהושג, גם ההסתדרות תהיה מעורבת בטיפול בתלונות.

 

בביוף אמר, כי "המשך עבודתן של 150 המנקות באוניברסיטה הינו הישג חשוב שהתאפשר הודות לעבודה משותפת שהובילה ההסתדרות במרחב הנגב יחד עם סטודנטים ומרצים מהאוניברסיטה. אני מודה להנהלת האוניברסיטה על קבלת ההחלטה הנבונה והנכונה ביותר שיכלה להתקבל במקרה זה".

 

בשבוע שעבר הפגינו העובדות מול משרדי הנהלת האוניברסיטה, יחד עם עשרות סטודנטים, בדרישה למנוע את פיטוריהן.

 

שמיר אמר בתגובה: "ביום שישי האחרון בשיחה עם נשיאת האוניברסיטה פרופ' רבקה קרני יושרו כל אי ההבנות בין הצדדים וההתקשרות תימשך".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x