$
בארץ

שר הפנים: תוקם רשות ההגירה, האוכלוסין ומעברי הגבול

בראש הרשות החדשה יעמוד יעקב גנות, ששימש עד כה כראש מנהל האוכלוסין, ועד סוף השנה ירוכזו תחת סמכותה גם נושא ההגירה ומעברי הגבול

שאול אמסטרדמסקי 15:1314.07.08
שר הפנים מאיר שטרית הודיע היום (ב') על הקמתה של רשות האוכלוסין, ההגירה ומעברי הגבול.

שר הפנים מאיר שטרית. "מערכת מחשב אחת המשותפת לכל מעברי הגבול" שר הפנים מאיר שטרית. "מערכת מחשב אחת המשותפת לכל מעברי הגבול" צילום: עטא עוויסאת

 

"עד היום, היו מספר גופים שפעלו תוך חלוקת אחריות במעברים השונים ובעצם לא היה קיים גוף אחד שריכז והיה אחראי על ביקורת הגבולות של מדינת ישראל. מעתה תפעל מערכת מחשב אחת המשותפת לכל מעברי הגבול הימיים, היבשתיים והאוויריים", אמר שטרית במסיבת עיתונאים מיוחדת שכינס בנושא.

 

בראש הרשות החדשה יעמוד יעקב גנות, ששימש עד כה כראש מנהל האוכלוסין, ועד סוף השנה ירוכזו תחת סמכותה גם נושא ההגירה ומעברי הגבול. בנוסף להקמת המערכת המחשובית הריכוזית, תעסוק הרשות גם בייצוג מול גורמים בינלאומיים הקשורים לנושאים שנמצאים תחת סמכותה ותהיה אחראית על יישום אמנות בינלאומיות בנושאים אלה.

 

על פי משרד הפנים, בעשור האחרון קיבלה הממשלה שמונה החלטות שונות שעסקו בסוגיית המעברים, בין היתר הקמת מנהלת לטיפול בנושא המעברים והעובדים זרים. לאחר עבודת מטה במשרד הפנים בשנה האחרונה, הוחלט לרכז את כל הטיפול בנושאים אלה תחת גוף אחד. 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x