בארץ

ההסתדרות לא מוותרת על "חוק הכיסאות"; ערערה לביה"ד הארצי לעבודה

ההסתדרות מערערת על החלטת ביה"ד האזורי לעבודה לדחות תביעה שהוגשה נגד 21 רשתות שהפרו לכאורה את "חוק הכסאות" ("חוק הקופאיות")

מיקי פלד 13:3108.07.08

ההסתדרות ערערה הבוקר לבית הדין הארצי לעבודה בירושלים נגד ההחלטה לדחות את התביעה בנושא "חוק הכיסאות" (הידוע גם כ"חוק הקופאיות"), שהוגשה נגד 21 רשתות וחברות על אי עמידה לכאורה בדרישות החוק.

 

לפני כשלושה שבועות דחה בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב את דרישת ההסתדרות

למצות את ההליכים המשפטיים עם אותן רשתות בשל טעמים טכניים, שכן היא הוגשה כנגד כל 21 הגופים בצוותא, ולא לחוד כפי שקבעה השופטת עליה פוגל. 21 הרשתות והחברות הן כאלו שלא הגיעו עם ההסתדרות להסכם על פי "חוק הכיסאות", מתוך 61 נגדן הוגשה התביעה המקורית. במסגרת החוק מחוייבים המעסיקים להעמיד לרשות העובדים כסא ולא ימנעו מהם לשבת.

 

ההסתדרות טוענת בערעור ש"חוק הכיסאות" מקנה לה זכות להגיש תביעה נגד מעסיקים שנמצא שלא הציבו כסאות לעובדים. היועץ השפטי של האגף לאיגוד מקצועי, עו"ד שי תקן, אמר היום: "גם אם היינו תובעים כל רשת בנפרד, בסופו של דבר היינו מבקשים לאחד את התביעות כדי לייעל את הדיון".

 

לפני ארבעה חודשים ערכו פעילי הנוער העובד והלומד של ההסתדרות ביקורת במאות חנויות ובתי עסק בקניונים ובמרכזים מסחריים ובמהלכן תיעדו בתצהירים ובצילומים 61 בתי עסק בהם לא הוצבו לכאורה כיסאות לעובדים כפי שמחייב החוק.

 

21 הגופים המוזכרים בערעור הם כנען ספא, דן קסידי, סריגמיש, הוניגמן, סופר ברנדס בע"מ, סקאל ספורט בע"מ (NINE WEST), יופ, אפרודיטה, נעלי גזית, גלי סופר סטור, נינה ייצור ושיווק אופנה, פלאפון, אופק דיפנס חברה שמירה ואבטחה, חברת השמירה בע"מ, ורדינון, היפרטוי-טויס אר אס, מגנוליה, סופר פארם, קסטרו, קרוקר ורנואר.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x