$
בארץ

דרישות חדשות של הנשיא לשעבר: קצב דורש משרד יוקרתי ורכב פאר

הדרישות החריגות של קצב מסתכמות בחצי מיליון שקל בשנה, וכוללות משרד במגדלי יוקרה ורכב ב־170 אלף שקל. מזוז רמז לחשב הכללי שהנשיא לשעבר צריך להסתפק במשרדים וברכב צנועים יותר

שאול אמסטרדמסקי 20:3307.07.08

הנשיא לשעבר משה קצב דורש מהמדינה לממן לו שכירת משרד במגדלי יוקרה ורכישת רכב שרד מפואר. כך מתברר ממכתב ששלח לאחרונה החשב הכללי במשרד האוצר, שוקי אורן, ליועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז. העלות של דרישותיו אלה של קצב מסתכמת בחצי מיליון שקל בשנה.

 

לפי התחשיב שערך אורן,
העלות השנתית של שכירת הלשכה לה זכאי קצב היא 270 אלף שקלים בשנה. עם זאת מציין אורן בפנייתו למזוז כי לאור העובדה שקצב ביקש למקם את הלשכה במגדלי משרדים חדשים בתל אביב (קצב ביקש למקם את הלשכה במגדלי עזריאלי, מגדל שער העיר וכדומה - ש.א), צפוי כי העלות השנתית של שכירת הלשכה תחרוג בשיעור של כ־50%.

 

עוד מציין אורן כי עלות זו אינה כוללת עלויות על התאמות ייחודיות שידרשו מעבר למפרט הסטנדרטי של הלשכה, על פי דרישתו של קצב, ועלויות על דרישות ביטחון. על פי אורן, עלויות אלו עשויות להגיע למאות אלפי שקלים נוספים מדי שנה. הנשיא לשעבר זכאי גם לרכב צמוד. ממכתבו של אורן עולה עוד כי קצב ביקש לשדרג את רכבו הצמוד מסקודה סופרה לרכב שרד מסוג אאודי A-6 בצבע שחור. עלות רכישת הרכב עומדת על 170 אלף שקל (עלות המכונית למדינה), כ־30 אלף שקל יותר מאשר הרכב שנמצא בידי הנשיא כיום. העלות של אחזקת הרכב עומדת על 20 אלף שקל בשנה. לסכום זה יש להוסיף 9,000 שקל על כל עשרת אלפים ק"מ של נסיעה ברכב.

 

אורן כתב למזוז כי "לנוכח שינוי הנסיבות בעניינו של קצב, והואיל ומדובר בהתקשרויות ארוכות טווח (לא פחות מארבע שנים), אודה על הנחיותיך באשר לדרך הפעולה המתבקשת". בתשובתו הבהיר מזוז כי לא ניתן אמנם לשלול מקצב את ההטבות המגיעות לו על פי חוק, כל עוד לא החליט המחוקק אחרת או כל עוד הוא לא הורשע בעבירה שיש עמה קלון, אולם לחשב הכללי עומדת הזכות להחליט באיזה אופן יאושרו ההטבות של קצב. מדברי מזוז משתמע שהוא העניק לאורן את האפשרות להחליט שקצב ייאלץ להסתפק במשרדים צנועים יותר, ברכב קטן יותר, או להחליט כי חוזי השכירות לא יהיו לטווח ארוך.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x