$
בארץ

עיצומים מיום א': לא יונפקו רישיונות נהיגה ורכב

עובדי משרד הרישוי מוחים על כוונת ההנהלה להוציא למיקור חוץ את עמדת שירות מספר 1, האחראית על בדיקות הטכניות של הרכב, באופן חד צדדי וללא מו"מ עם ועד העובדים

כתב "כלכליסט" 16:1203.07.08

עובדי משרד הרישוי פותחים ביום ראשון הקרוב בעיצומים בכל המשרדים בארץ. העובדים לא יקבלו קהל ולא יהיה מענה טלפוני. במסגרת העיצומים לא יונפקו רישיונות נהיגה ורישיונות רכב לציבור הרחב. לא תתבצע העברת בעלות על הרכב, ולא יתקבלו בקשות לרכב ציבורי.

 

ההסתדרות והעובדים מוחים
על כוונת הנהלת המשרד להוציא למיקור חוץ, באופן חד צדדי ולא מו"מ עם העובדים, את עמדה מספר 1, המשמשת למתן היתרים לשינויים מבניים לכלי רכב כמו צבע ושלדה ולמתן רישיונות לכלי רכב ציבור חדשים כמו משאיות ומוניות. עמדה מספר 1 של משרד הרישוי קיימת בירושלים ,חיפה, חולון ובאר שבע.

 

העובדים משביתים מיום שלישי את העמדה. אולם עד כה מסרב משרד התחבורה לנהל משא ומתן עם העובדים.

 

יו"ר הסתדרות עובדי המדינה, אריאל יעקובי: "מדובר בצעד חסר תקדים בחומרתו. משרד הרישוי החליט למעשה לערוך הפרטה ולפגוע בעובדים באופן חד צדדי. וזאת לאחר שהבטיח לעובדים שינהל משא ומתן איתם. צר לנו על הנזק שנגרם לציבור אולם במקרה הזה לא נותרת בפנינו שוב ברירה".

 

עוד משנת 2005 ניסה משרד התחבורה להוציא את פעילות עמדה מספר 1 למיקור חוץ. דבר אשר נתקל בהתנגדות מצד הסתדרות עובדי המדינה וועד העובדים. שכן זוהי פגיעה ישירה בשכר העידוד של העובדים והרעת תנאים. זאת בעקבות החלטת מנכ"ל משרד החבורה, גדעון סיטרמן להוציא את פעולות של עמדה מספר 1 למיקור חוץ החל מה- 1.7.07.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x