$
בארץ

יהודה ברוניצקי: "מחירי הנפט ימשיכו לעלות"

הבעלים של ענקית האנרגיה אורמת אמר את הדברים לכלכליסט במהלך כנס קיסריה, והוסיף כי עליית המחירים תימשך גם אם המצב הכלכלי בעולם ישתפר

מיקי פלד 13:5302.07.08

מחירי הנפט בעולם ימשיכו לעלות, ללא קשר להתפתחויות הכלכליות בעולם, כך אומר ל"כלכליסט" יהודה ברוניצקי, הבעלים של ענקית האנרגיה אורמת.

ברוניצקי. "אין תחליף לנפט בשימוש היומיומי בתחבורה" ברוניצקי. "אין תחליף לנפט בשימוש היומיומי בתחבורה"

 

"אני לא רואה את המדינות המייצאות נפט מגדילות את התפוקה שלהן, על מנת לאפשר הורדה של המחירים", אומר ברוניצקי. לדבריו, המיתון שצפוי בכלכלה העולמית מחייב גם מדינות כמו סעודיה ורוסיה לשמור על רמת מחירים גבוהה, על מנת להגדיל את יתרות המט"ח שלהן.

 

ברוניצקי מוסיף, כי הביקוש עצמו לא עתיד לקטון, שכן הגידול בצריכת הנפט במדינות העולם השלישי גדול יותר מהשחיקה בביקוש עקב עליית המחירים.

 

ברוניצקי גם ביקר במרומז את פרויקט הרכב החשמלי של שי אגסי: "מכונית חשמלית פולטת פי 2 יותר פחמן ד-חמצני מאשר מכונית המונעת בבנזין. כיום, אין תחליף לנפט בשימוש היומיומי בתחבורה".

 

ברוניצקי עתיד לשאת דברים בכנס קיסריה של המכון הישראלי לדמוקרטיה המתקיים באילת. לדבריו, הוא הולך להראות כיצד ניתן לעשות שימוש במגזר הפרטי על-מנת לעודד שימוש באנרגיות חלופיות. ברוניצקי חתם לפני מספר ימים על הסכם עם ממשלת ניו-זילנד על הקמת תחנת כוח בחלקה הצפוני של המדינה תמורת כ-42 מיליון דולר.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x