$
בארץ

מקינזי זכתה במכרז הייעוץ החיצוני לתקציב משרד הביטחון

פרסום ראשון: מקינזי צפויה לנתח את תקציב הביטחון, לגבש עבורו תוכנית התייעלות וארגון מחדש ולאחר מכן ללוות במשך כשלוש שנים את תהליך יישום ההמלצות

נעמה סיקולר 14:0330.06.08

חברת הייעוץ הבינלאומית מקינזי היא הזוכה במכרז לאספקת שירותי ייעוץ חיצוניים לתקציב משרד הביטחון. מקינזי גברה על 4 מתמודדות אחרות במכרז: דלויט, קבוצה הכוללת את חברת אביב, חברת אמן וחברת הייעוץ שלדור.

 

מקינזי צפויה לנתח את תקציב הביטחון, לגבש עבורו תוכנית התייעלות

וארגון מחדש - תהליך שאמור להיערך כחצי שנה - ולאחר מכן ללוות במשך כשלוש שנים את תהליך יישום ההמלצות. המהלך מתבצע כחלק מהמהפכה הכלכלית שמובילה הנהלת משרד הביטחון בשנה האחרונה, לאור מסקנותיה של ועדת ברודט לבחינת תקציב הביטחון. הועדה מונתה על ידי ראש הממשלה, אהוד אולמרט, בעקבות מלחמת לבנון השנייה.

 

מקינזי תקבל נגישות מוחלטת לתקציב משרד הביטחון וצה"ל, במטרה לבדוק דרכי התייעלות ואפשרות לחיסכון בהיקף של מאות מיליוני שקלים מדי שנה. היא תידרש לבדוק דרכי התייעלות במערך הבינוי של מערכת הביטחון, מערך שירותי הרפואה, ומערך הדלק וכלי הרכב. לחברה יותר להעסיק, לצורך העניין, גם מומחי תוכן חיצוניים נוספים.

 

זוהי הפעם הראשונה שמערכת הביטחון מאפשרת לגורם חיצוני אזרחי לבחון את תקציב הביטחון ודרכי התייעלות אפשריות. ההחלטה על פרסום מכרז לשירותי ייעוץ חיצוניים התקבלה במשותף על ידי מנכ"ל משרד הביטחון פינחס בוכריס וסגן הרמטכ"ל האלוף דן הראל. בוכריס אמר היום כי הוא רואה בהתייעלות בתקציב מערכת הביטחון יעד מרכזי של המשרד לשנים הקרובות וכי בכוונתו לפעול בנחישות ליישום תוכנית התייעלות שתאפשר עמידה בייעדים כפי שהותוו במסגרת ועדת ברודט.

 

תקציב הביטחון הוא התקציב המשמעותי ביותר מבין תקציבי המדינה. בשנת 2008 הוא עומד על כ-51 מיליארד שקל - כ-16% מכלל תקציב המדינה שעומד על 311 מיליארד שקל. ל"כלכליסט" נודע עוד, כי היקף המכרז נאמד ב-20 מיליון שקלים לתקופה של 3 שנים ובמערכת הביטחון מעריכים כי הוא צפוי לחסוך כמה עשרות מיליארדי שקלים לצה"ל בזכות ייעול המערכת.

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x