$
בארץ

מיום שלישי: תעריפון עמלות חדש לבנקים

פעולות שיבוצעו באמצעות פקיד יחויבו בעמלות גבוהות יותר מפעולות שיבוצעו באינטרנט ובמכשירים אוטומטיים ; כמו כן בוטלו כמה עמלות

רונית גודמן 06:5829.06.08
ביום שלישי הקרוב ייכנס לתוקף תעריפון העמלות החדש בבנקים, ללקוחות משקי הבית ולעסקים הקטנים.

 

לפירוט התעריפון לחץ כאן

 

כחלק מהתעריפון החדש, פעולות עובר ושב נפוצות, כמו הפקדה או משיכה של מזומן/צ'ק, שיבוצעו באמצעות פקיד, יחויבו בעמלה גבוהה יותר מפעולות

שיבוצעו באמצעות ערוץ ישיר (אינטרנט או מכשירים אוטומטיים).

 

גם לקוחות אשר לא יבצעו אף פעולה בחשבונם, ישלמו, כפי שהיה נהוג עד כה, דמי ניהול מינימליים. דמי ניהול אלו עמדו עד כה בכל הבנקים על 10 שקלים לחשבון. החל מכניסת התעריפון לתוקף, יעמדו דמי הניהול המינימליים על סך של שתי פעולות המבוצעות על ידי פקיד.

 

בלאומי יעמוד סכום זה על 11 שקל לחודש, בדיסקונט על 11.8 שקל, בהפועלים ובבינלאומי על 13 שקל ובמזרחי-טפחות על 13.6 שקל. במידה שלקוח אינו מחזיק בכרטיס כספומט או כרטיס מידע, הוא יהיה זכאי לארבע פעולות על ידי פקיד במחיר של פעולה בערוץ ישיר.

 

כחלק מהתעריפון החדש בוטלו סלי העמלות. כמו כן בוטלו כמה עמלות, בהן עמלת טיפול באשראי ובטחונות בגין מסגרת אשראי ללקוחות. לקוח שלא ניצל את מסגרת האשראי, ישלם עמלת הקצאת אשראי רבעונית בגובה 12 שקל. לקוח שניצל באופן חלקי את מסגרת האשראי יחויב בריבית רבעונית או בעמלת הקצאת אשראי רבעונית בגובה 12 שקל, הגבוהה מביניהן.

 

עוד נקבע כי לא תיגבה עמלת טיפול באשראי ובטחונות בגין הלוואות (שאינן לדיור) בסכום של עד 50 אלף שקל. כמו כן בוטלה עמלת דמי גביית הלוואה חודשיים בגין הלוואות שאינן לדיור, על הלוואות חדשות.

 

בנוסף בוטלו כמה עמלות הקשורות בניירות ערך במט"ח, בהן עמלת תשלום ריבית ודיבידנד ועמלת דמי רישום פעולה בחשבונות עו"ש במט"ח.

 

תעריפון העמלות החדש נוגע גם לפעולות בכרטיסי האשראי. כך למשל, בוטלו דמי החבר, דמי הגבלת אחריות ודמי טיפול, ונקבעה עמלה חודשית לכרטיסים. דמי הכרטיס של לאומי קארד יהיו בגובה של 13.9 שקל, ישראכרט - 13 שקל ומאסטרקארד - 17 שקל. תעריף דמי השימוש בכרטיס האשראי של חברת כאל יעמוד על 12.9 שקל.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x