• תפריט
רכב

בלעדי: מחירי הליסינג יעלו ב-10%

השינויים בשערי הדולר, הין והיורו כמו גם העלייה במדד הקפיצו את הוצאות המימון של חברות הליסינג. תוספות שניתנו בעבר ללקוחות, יתורגמו בהמשך לכסף. מנכ"ל אלדן: "שירות מיוחד עולה כסף"

ליאור גוטמן 07:3826.06.08

חכירת מכוניות במסגרת עסקאות ליסינג עתידה להתייקר ב-10%-15%, כך נודע ל"כלכליסט". הגורם לכך הוא השינויים האחרונים בשערי הדולר, הין והיורו והעלייה במדד, שגרמו לחלק מחברות הליסינג להוצאות גדולות בעלויות המימון.

 

מוני בר, מנכ"ל באדג'ט ויו"ר ארגון הליסינג באיגוד

לשכות המסחר, מציין כי התוצאות העסקיות של החברות בענף נמוכות מבשנים קודמות. בחינת הדו"חות הכספיים של חלק מהחברות מאוששת את קביעתו: ניו קופל SIXT, החברה הגדולה בענף, הציגה ברבעון הראשון של 2008 רווח נקי של 11.1 מיליון שקל, לעומת 19.1 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. הוצאות המימון של ניו קופל SIXT צמחו מ-29.8 מיליון שקל ברבעון הראשון ב-2007 ל-51 מיליון שקל ברבעון הראשון השנה.

 

גם דן רכב, זכיינית אוויס, רשמה עלייה בהיקף הוצאות המימון: מ-15.5 מיליון שקל ברבעון הראשון אשתקד ל-28.6 מיליון השנה. רווחי החברה קטנו בתקופות אלו מ-23.6 מיליון שקל ל-14 מיליון שקל.

 

מנכ"ל אוויס, יואב הורוביץ, מוסיף כי מלחמת המחירים שאפיינה את הענף ב-2007 הסתיימה: "זה יהיה חוסר אחריות בתקופה שבה נרשמות תנודות חדות בשערי המטבע".

 

דני שביט, מנכ"ל אלדן, מציין עוד, כי הבנת צורכי הלקוח מתורגמת כיום לכסף: "בעבר היה נהוג לתת תוספות כחלק מחבילת השירות הכוללת, כגון שטיפת מכוניות או החלפת רכב. כיום לקוחות דורשים יותר - ושירות מיוחד עולה כסף".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x