שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

החרפה נוספת בעיצומי הדואר: לא תתבצענה העברות בעלות ויופסק הדואר הדיפלומטי

עובדי הדואר מוחים מזה שבועיים על אי-מתן רשת הביטחון שהובטחה להם בעת פתיחת שוק הדואר הכמותי לתחרות לפני כשנה. מדי בוקר מתכנס מטה המאבק ומחליט על צעדי החרפה במאבקם. תושבי הפריפריה: אי-חלוקת הדואר הנע גורמת לנו נזקים במיליוני שקלים

מיקי פלד 14:2123.06.08

עובדי הדואר ממשיכים בהחרפת העיצומים. לאחר שמהיום, נמנעים העובדים מלחלק דואר לכנסת ולמשרדי הממשלה, נודע, כי החל ממחר יפסיקו העובדים את העברות הבעלות על רכבים ואת משלוח הדואר הדיפלומטי. נושא העברת הבעלויות צפוי להוות מכה קשה, שכן אין מקום חלופי אחר בו ניתן לבצע העברה

של בעלות על רכב. חוץ מהציבור עצמו, חברות הליסינג צפויות גם הן להינזק ממהלך זה.

 

בישיבה שכינס ועד עובדי הדואר אתמול (א') הוחלט כי בכל בוקר יתכנס מטה המאבק ויחליט אילו עיצומים יינקטו בכל יום מחדש.

 

העובדים נוקטים בעיצומים בשל הסחבת, לדבריהם, במתן רשת הביטחון לדואר ישראל על מנת למנוע פיטורי עובדים. רשת שכזו הובטחה ליו"ר ההסתדרות, עופר עיני, לפני כשנה, עם פתיחת התחרות בשוק הדואר הכמותי. אולם הדיונים בין משרדי התקשורת והאוצר על אופן מתן רשת הביטחון, במזומן או באישור להעלאת עמלות, עוד נמשכים.

 

מההסתדרות נמסר, כי ההבטחה לעיני היא לרשת ביטחון בסך של 63 מיליון שקל. לאחרונה הציגה הנהלת הדואר תכנית לפיטורי 150 עובדים, בשל גירעון צפוי ב-2008 של כ-80 מיליון שקל.

 

במכתב לשרי האוצר והתקשורת ולמנכ"ל הדואר, אבי הוכמן, כותב ברוך ויצמן, יו"ר ועד עובדי הדואר, כי "לאור העובדה כי עד לרגע זה לא ניתנה רשת ביטחון ולא הוסדרו ההשלכות על העובדים ומבחינתנו המצב נשאר כשהיה וחרב הפיטורים עודה מונחת על צווארנו, אנו מודיעים כי בכוונתנו להוסיף ולהחריף את העיצומים עד כדי השבתה מוחלטת של כלל שירותי הדואר במדינת ישראל", ציין ויצמן במכתב.

 

הפריפריה מנותקת משירותי דואר

העובדים החלו בעיצומים לפני כשבועיים, וכרגע נמנעים מחלוקת קצבאות הביטוח הלאומי, מחלוקת הדואר ביישובי הפריפריה, מהעברת חולים בין הקופות ומשיתוף פעולה עם פקחי משרד התקשורת. לאחרונה הקים הוועד ועדת חריגים ופתח מחדש את הסניפים בשדרות ועוטף עזה בעקבות ביקורת ציבורית, בין השאר של חברי הכנסת בוועדת הכלכלה.

 

אנשי התנועה הקיבוצית דיווחו אתמול על נזקים כספיים בסך מיליוני שקלים בשל העיצומים וקוראים לממשלה לפתור את המשבר. וולוולה שור, מזכיר התנועה הקיבוצית, אמר כי "המצב הפך לבלתי נסבל. מזה שבועיים מנותקים הנגב, הגליל, העמקים והערבה משירותי דואר. תשלומים שוטפים, חוזים, זימונים למשפטים וכו', תקועים בסניפי הדואר והנזקים הנגרמים לקיבוצים ומושבים בפריפריה הולכים וגדלים והם נאמדים במיליוני שקלים".

 

אל הקריאה של שור הצטרף גם הפורום המשפטי למען ארץ ישראל, שמציע לעובדי הדואר להשבית דווקא את החלוקה באזור המרכז, במקום באזורי הפריפריה, שגם כך חלשים יותר.

 

גורמים בחברת הדואר דווקא מגבים את העובדים, גם אם במרומז, ומפנים את האצבע לכיוון משרד התקשורת, שאינו נותן אישור להעלאת התעריפים.

 

במשרד התקשורת מגלגלים את האחריות לפיתחו של משרד האוצר נמסר, ומהמשרד מוסרים כי הם עומדים בכל המחויבויות לחברת הדואר.  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x