שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

החרפה בעיצומי הדואר: ממחר תופסק החלוקה לכנסת ולממשלה

העובדים מוחים על אי-מתן רשת ביטחון למניעת פיטורים שהובטחה לפני שנה בסך 63 מיליון שקל. משרד התקשורת: על הנהלת הדואר לעשות שימוש ב-28 השירותים החדשים שהעניק לה המשרד

מיקי פלד 15:2322.06.08

עובדי הדואר הודיעו כי יחריפו ממחר (ב') את העיצומים ויפסיקו את חלוקת הדואר לחברי הכנסת ולשרים בירושלים. כמו כן, תופסק חלוקת הדואר למשרדי הממשלה בכל רחבי הארץ. בנוסף, בישיבה שכינס ועד עובדי הדואר היום (א') הוחלט כי בכל בוקר יתכנס מטה המאבק ויחליט אילו עיצומים יינקטו בכל

יום מחדש.

 

העובדים נוקטים בעיצומים בשל הסחבת, לדבריהם, במתן רשת הביטחון לדואר ישראל על מנת למנוע פיטורי עובדים. רשת שכזו הובטחה ליו"ר ההסתדרות, עופר עיני, לפני כשנה, עם פתיחת התחרות בשוק הדואר הכמותי. אולם הדיונים בין משרדי התקשורת והאוצר על אופן מתן רשת הביטחון, במזומן או באישור להעלאת עמלות, עוד נמשכים. מההסתדרות נמסר, כי ההבטחה לעיני היא לרשת ביטחון בסך של 63 מיליון שקל.

 

העובדים החלו בעיצומים לפני כשבועיים, וכרגע נמנעים מחלוקת קצבאות הביטוח הלאומי, מחלוקת הדואר ביישובי הפריפריה, מהעברת חולים בין הקופות ומשיתוף פעולה עם פקחי משרד התקשורת. לאחרונה הקים הוועד ועדת חריגים ופתח מחדש את הסניפים בשדרות ועוטף עזה בעקבות ביקורת ציבורית, בין השאר של חברי הכנסת בוועדת הכלכלה.

 

יו"ר וועד עובדי הדואר, ברוך ויצמן, אמר כי "העובדה ששר האוצר ושר התקשורת אינם מסוגלים להגיע לפיתרון ביניהם לא צריכה לבוא על חשבון העובדים ועל חשבון הציבור. מדובר באטימות לשמה".

 

בינתיים, בתנועה הקיבוצית מדווחים על נזקים כספיים בסך מיליוני שקלים בשל העיצומים וקוראים לממשלה לפתור את המשבר. וולווה שור, מזכיר התנועה הקיבוצית, אמר כי "המצב הפך לבלתי נסבל. מזה שבועיים מנותקים הנגב, הגליל, העמקים והערבה משירותי דואר. תשלומים שוטפים, חוזים, זימונים למשפטים וכו', תקועים בסניפי הדואר והנזקים הנגרמים לקיבוצים ומושבים בפריפריה הולכים וגדלים והם נאמדים במיליוני שקלים".

 

בחברת הדואר דווקא מגבים את העובדים, גם אם במרומז, ומפנים את האצבע לכיוון משרד התקשורת, שאינו נותן אישור להעלאת התעריפים.

 

ממשרד התקשורת נמסר, כי "כפי שעלה מהדיון בוועדת הכלכלה של הכנסת בשבוע שעבר, שר התקשורת, אריאל אטיאס, עומד בכל המחויבויות שהעניק לחברת הדואר. השר אטיאס מצפה שגם משרד האוצר יעמוד במחויבותו לדואר, ויקבל עליו את יישום המלצות וועדת שגיא, עליהן הסכים כבר בעבר".

 

לדברי השר אטיאס, לא ייתכן שמדינת ישראל, המבצעת 2 מיליון פעולות בשנה באמצעות שירותי הדואר, לא תישא בעלותן, ובמקום זאת, תגלגל את התשלום עליהן לעבר השכבות החלשות ותושבי הפריפריה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x