שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

עובדי הדואר נוקטים החל מהיום בעיצומים

העובדים מוחים על אי-קיום הבטחת הממשלה להענקת רשת ביטחון לעובדים בעקבות פתיחת שוק הדואר הכמותי לתחרות והצהרת חברת הדואר על כוונתה לפטר כ-150 עובדים. לא יבוצעו העברות דמי חבר לקופות החולים וייפגעו השירותים בפריפריה

מיקי פלד 11:2710.06.08
עובדי הדואר פתחו היום בעיצומים ללא הגבלת זמן. העובדים לא יבצעו העברות דמי חבר לקופות החולים, לא תהיה חלוקת דואר ביישובים שבהם יש קווי דואר נע ולא יועברו דברי דואר לסוכנויות הדואר. כמו כן, הסניפים בפריפריה יפעלו במתכונת רצופה במקום במתכונת מפוצלת, ויהיו פתוחים מ-8 בבוקר
ועד 4 אחר הצהריים. העובדים גם לא יאפשרו בדיקות של אגף הבקרה של משרד התקשורת.

 

עילת העיצומים היא אי-קיום הבטחת הממשלה להעניק רשת ביטחון לעובדים, בעקבות פתיחת שוק הדואר הכמותי לתחרות לפני כשנה. שוק זה הוא מקור הכנסה עיקרי של הדואר. משרדי האוצר והתקשורת מסרבים לאפשר לחברה להפחית את תעריפי הדואר הכמותי, בשל גודלו של הדואר לעומת המתחרים. באוצר טענו בעבר כי חברת הדואר לא תיפגע מהתחרות וכי לא תהיה פגיעה בעובדים, ועל כן הוא לא מאשרים במשרד את הורדת המחירים.

 

בעקבות עמדת האוצר, דרש בעבר יו"ר ההסתדרות, עופר עיני, רשת ביטחון לעובדי הדואר למקרה שתחזיות האוצר לא יתממשו והחברה תיפגע. שרי האוצר והתקשורת נענו לדרישתו והבטיחו להעניק לעובדים רשת ביטחון.

 

עם זאת, כיום יש מחלוקת בין הצדדים בעניין היקף רשת הביטחון והאופן בו היא תשולם. משרדי האוצר והתקשורת מתדיינים בשאלה האם לתת את הכסף לדואר במזומן או באמצעות אישור להעלאת עמלות. בינתיים, הנהלת הדואר הודיעה כי היא צופה גירעון של כ-80 מיליון שקל ב-2008, ובעקבות כך מתכננת לפטר 150 עובדים.

 

באופן מפתיע, מי שקורא למדינה להסיר את ידיה מעל חברת הדואר הוא יו"ר הסתדרות עובדי המדינה אריאל יעקובי, שאמר היום ל"כלכליסט", כי האפשרות המועדפת היא לתת לחברת הדואר להתחרות בשוק כחברה עסקית לכל דבר, בלי שהמדינה תגביל אותה. כל עוד זה לא קורה, אומר יעקובי, על המדינה לקיים הבטחתה: "הגיע הזמן ששלטון שנותן הבטחה יקיים אותה. העובדים אינם בני ערובה לויכוח פנימי".

 

יו"ר ועד עובדי הדואר, ברוך ויצמן, התנצל על הפגיעה בציבור, אך טען כי אין לעובדים ברירה: "הממשלה מנסה לחסל אותנו בשיטת הסלמי. הממשלה חייבת להבין שהעובדים אינם שק החבטות שלה".

 

חברת הדואר בתגובה: הנהלת חברת דואר ישראל מצרה על הפגיעה בציבור הלקוחות ומפצירה במשרד התקשורת למלא אחר התחייבויותיו בנושא מתן רשת הביטחון על-מנת להבטיח את המשך קיומה של חברת דואר ישראל.

 

תגובת משרד התקשורת: "המשרד מצר על העיצומים אשר פוגעים בראש ובראשונה בתושבי הפריפריה. המשרד מצפה מהנהלת חברת הדואר לעשות שימוש בהקדם האפשרי ב-28 השירותים החדשים שהעניק לה המשרד לטובת שמירה על איתנותה הפיננסית של החברה ובכדי למנוע פיטורי עובדים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x