$
בארץ

ועדת הכספים אישרה פיצוי של 120 מיליון שקל לזכיינית הרכבת הקלה בירושלים

הסיבה: עיכוב של 18 חודשים בהפעלת הקו הראשון. הוועדה אישרה גם העברת 30 מיליון שקל לפרויקט לשם ביצוע עבודות נוספות

כתב "כלכליסט" 12:4927.05.08

ועדת הכספים אישרה היום מתן פיצוי של 120 מיליון שקל לזכיינית הרכבת הקלה בירושלים, קבוצת סיטי פס, בשל העיכובים בהקמת הפרויקט. כמו כן אושרה העברת עוד 30 מיליון שקל לפרויקט, לשם ביצוע עבודות נוספות בהתאם לדרישות העירייה ומשרד התחבורה.

 

לפי נתוני משרד התחבורה, האוצר

ועיריית ירושלים, חל עיכוב של 18 חודשים בהפעלת הקו הראשון של הרכבת הקלה. עלות העיכובים היא 287 מיליון שקל, מתוכם יינתנו לזכיין 120 מיליון שקל ואת היתר הוא יספוג מכיסו.

 

הקו הראשון של הרכבת הקלה יהיה באורך של 14 ק"מ, מפסגת זאב בצפון דרך מרכז העיר ועד להר הרצל בדרום. לאורך הקו יהיו 23 תחנות, כך שהנוסעים ייהנו מזמן המתנה שלא יעלה על חמש דקות בשעות השיא בבוקר ובערב.

 

העלות הכוללת של הפרויקט היא 3.3 מיליארד שקל, המתחלקים בין הזכיין (2.2 מיליארד דולר) למדינה (1.1 מיליארד דולר). בעלי המניות העיקריים בסיטי פס הם אשטרום ופולאר.

 

חבר מועצת עיריית ירושלים, ניר ברקת, אמר בדיון: "הבקשה לתוספת נובעת מסדרה של כשלים ניהוליים. צריך לשאול את עצמנו האם הרכבת היא הפתרון המומלץ לעיר ירושלים. האם קו אחד בלבד, שלא עובר בעיר העתיקה ולא עובר בקמפוסים, הוא התשובה. אין לי ספק כי הרכבת הקלה אינה הפתרון המתאים לעיר כמו ירושלים".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x