שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

חברת הדואר תפטר 150 עובדים

בדואר טוענים כי הפיטורים הם תוצאה של ירידה בהכנסות, שמקורה במדיניות משרד התקשורת. מנכ"ל הדואר, אבי הוכמן: "דואר ישראל עומדת בפני קריסה ואנו מצרים על כך שהעובדים משלמים את מחיר התנהלות הממשלה"

אמיר טייג ומיקי פלד 17:1111.05.08

חברת הדואר עוברת מאיומים למעשים: החברה הודיעה היום (א') כי תאלץ לפטר באופן מיידי 150 עובדים. בדואר טוענים כי הפיטורים הם פועל יוצא של מדיניות משרד התקשורת, אשר מקשה על יכולת התחרותיות של החברה ועל כן גורמת לה להפסדים של 90 מיליון שקל בשנת 2008.

 

על מנת למנוע

הפסד זה, מתכוון מנכ"ל הדואר, אבי הוכמן, לבצע 11 מהלכי קיצוץ הוצאות, בהיקף כולל של 50 מיליון שקל. הוכמן הודיע, כי מלבד פיטורי העובדים, הדואר מבטל את תוכניתו לקלוט כ-700 עובדי קבלן זמניים, במטרה להפוך אותם לעובדים קבועים. מכתב שבו מפורטים כל מהלכי ההתייעלות הצפויים נשלח אתמול ליו"ר ההסתדרות, עופר עיני, וכן ליו"ר נציגות עובדי הדואר, ברוך ויצמן.

 

תעריפי משרד התקשורת פגעו בהכנסות

במכתב מסבירה הנהלת הדואר כי דירקטוריון החברה אישר בתחילת השנה תקציב הכולל הכנסות צפויות ברמה של 1.8 מיליארד שקל וגירעון של 40 מיליון שקל. עם זאת, בדואר גילו כי הירידה בהכנסות במהלך ארבעת החודשים הראשונים של השנה הייתה חדה מהצפוי. בהתאם זינק גם הגירעון השנתי החזוי לרמה של 90 מיליון שקל.

 

בדואר טוענים עוד, כי הירידה החדה מהצפוי בהכנסות נובעת מרמת התעריפים המפוקחת שקבע משרד התקשורת בתחום הדואר הכמותי, וכן מסירובו של המשרד לאפשר לדואר להיכנס לתחומי עסקים חדשים.

 

כפי שפורסם לפני כשבוע, בדואר שוקלים לעתור לבג"ץ כנגד המשרד. המאבק בין הדואר ומשרד התקשורת החל בראשית השנה, אז נכנס לתוקפו הרישיון החדש של הדואר, בו נקבעו תעריפי מינימום בתחום הדואר הכמותי. בהנהלת החברה מתנגדים לרמת התעריפים שקבע המשרד, בטענה כי  היא אינה מאפשרת לו להתחרות בתעריפים הזולים יותר שמציעים מתחריו.

 

ממשרד התקשורת נמסר בתגובה: "אנו מצפים מההנהלה שתדע לכלכל צעדיה בתבונה ותשתמש בהטבות שהעניק לה הרישיון החדש, במסגרתו אישר משרד התקשורת לחברה לספק 28 שירותים נוספים ובכלל זה שירותים לבנק הדואר. למשרד התקשורת לא ברורה הסיבה שבעטיה החברה נמנעת מלספק, כבר היום, את השירותים הנוספים אשר נועדו לשמור על איתנותה הפיננסית".

 

במסגרת המכתב שנשלח לנציגות העובדים, מסבירה הנהלת החברה כי 70% מהוצאות הדואר  מופנות לתשלום שכר עבודה, ואילו יתר ההוצאות הן קשיחות וקשה מאוד לצמצמן. בשל כך, הוסבר שם, החליטה ההנהלה לפטר 150 עובדים - מהלך אשר צפוי לחסוך לחברה 9 מיליון שקל בשנת 2008. כמו כן, החברה תחסוך 14 מיליון שקל נוספים כתוצאה מהחלטתה שלא לקלוט את עובדי הקבלן. בנוסף על זאת, יבוצע גם קיצוץ של 100 אלף שעות נוספות (שיחסכו לחברה 6 מיליון שקל), ולא ישולמו מענקי עידוד (מה שיביא לחיסכון נוסף של 5 מיליון שקל).

 

"העובדים ישלמו את מחיר התנהלות הממשלה"

לא רק העובדים ירגישו את חרב הקיצוצים. גם בכירי החברה יאלצו להפרד מ-10% משכרם.

הוכמן: "דואר ישראל עומדת בפני קריסה ואנו מצרים על כך שהעובדים משלמים את מחיר התנהלות הממשלה. התרענו בפני משרד התקשורת פעמים רבות על הקשיים המצטברים והגירעון הצפוי, אך לצערי זעקתנו לא נשמעת".

 

מההסתדרות נמסר בתגובה: "ההסתדרות לא תאפשר לממשלה להתחמק מאחריותה לעובדים ותשתמש בכל האמצעים העומדים לרשותה בכדי להעביר את הגזירה מהעולם".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x