$
בארץ

צבי דונסקי ישפץ את בנק ישראל בעלות של כ-70 מיליון שקל

משרד דונסקי אדריכלים ומעצבים בע"מ, בהנהלת צבי דונסקי וורד גינדי, זכה במכרז על השיפוץ הגדול של בנק ישראל, כך נודע ל"כלכליסט". על פי הערכות מתכוון הבנק למכור את המבנה שלו ברחוב יבנה בתל אביב, המשמש לחלק מעובדי חטיבת הפיקוח על הבנקים, ומוערך בכ-80 מיליון שקלים

אדריאן פילוט 10:5811.05.08

משרד דונסקי אדריכלים ומעצבים בע"מ, בהנהלת צבי דונסקי וורד גינדי, זכה במכרז על השיפוץ הגדול של בנק ישראל, בהיקף המוערך בכ-70 מיליון שקל, כך נודע ל"כלכליסט" 

 

כבר בשנה שעברה חשף בנק ישראל את רצונו לבצע עבודות שיפוץ והרחבה בבנין המרכזי בירושלים. בתקציב לשנת

2008 מקצה הבנק סכומים לעבודות השיפוץ. על פי הערכות מתכוון הבנק למכור את המבנה שלו ברחוב יבנה בתל אביב, המשמש לחלק מעובדי חטיבת הפיקוח על הבנקים, ומוערך בכ-80 מיליון שקלים. כספים אלו אמורים לממן את ביצוע השיפוץ.

 

משרד דונסקי נחשב למשרד יוקרתי והגיע לקו הגמר עם עוד שלושה משרדים אשר הגישו מועמדות. בין העבודות שביצע המשרד לגופים ציבוריים נמנים עיצוב ובניית בניין עיריית קריית שמונה, שיפוץ מבנה חברת החשמל בנווה שרת ושיפוץ והרחבת בית הספר לארכיאולוגיה בבית שאן. בנוסף, ביצע המשרד עבודות שיפוץ והרחבת בנק הפועלים, בנק לאומי, אל על ומטריקס.

 

תהליך המכרז נוהל בשלביו הראשונים על ידי מנכ''ל בנק ישראל הפורש יעקב דנון אולם הוא ביקש מנגיד בנק ישראל, סטנלי פישר, להתנתק מהליך זה בשלבים מאוחרים יותר. ל"כלכליסט" נודע כי הניתוק של דנון מהפרוייקט נובע משמועות שהחלו להסתובב בבנק ישראל והגיעו לקברניטיו, לפיהן דנון ניסה להגדיל את סיכויי הזכייה של מקורבת שלו, האדריכלית ליאט פרייס, שביצעה עבודות שיפוץ רבות בבנק מזרחי בתקופה בה דנון כיהן כחבר הנהלה בבנק. בבנק ישראל הכחישו את השמועות.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x