סגור

"תעשיית הביטוח תתאושש מהקורונה הרבה יותר מהר מאשר ב-2008"

כך מעריכים בענקית הביטוח השוויצרית Swiss Re AG. לדברי אחד מבכירי הפירמה, הכלכלן תומס הולצהוי, עסקים ויחידים מחזיקים כעת הרבה יותר כסף בזכות תמריצי הממשלות ותוכניות הסיוע, והם גם מודעים יותר לצורך לרכוש הגנה מפני סיכונים. מחירי הביטוח המסחרי הגלובליים עלו ב-18% ברבעון הראשון של 2021


תעשיית הביטוח הגלובלית תתאושש מהר וחזק יותר לאחר המגפה, מאשר אחרי המשבר הכלכלי העולמי של 2008, למרות מכשולים כמו שיעורי ריבית נמוכים וסכנת אינפלציה, כך מעריכים בענקית הביטוח השוויצרית Swiss Re AG.
"בשונה מהמשבר הקודם, המגפה לא החלישה את סך ההון של חברות הביטוח או את כוח המימון שלהן, מה שמאפשר לחברות למכור פוליסות חדשות ולהגדיל את הרווחים שלהן", אמר הכלכלן תומס הולצהוי מהפירמה לרויטרס.
1 צפייה בגלריה
מטה Swiss Re AG בציריך
מטה Swiss Re AG בציריך
מטה Swiss Re AG בציריך
(בלומברג)
"מכירת פוליסות חדשות היתה קשה יותר ב-2009 וב-2010, כאשר חברות הביטוח עדיין סבלו מהפסדי ההון, מהצמיחה הכלכלית האטית ומשיעורי הכנסה פחותים של חברות ויחידים. לעומת זאת, עסקים ויחידים מחזיקים כעת ביותר כסף בזכות תמריצי הממשלות ותוכניות הסיוע, ויותר מודעים לצורך לרכוש הגנה מפני סיכונים", הוא אמר.
"אנחנו רואים ביקוש הרבה יותר חזק ועמיד לביטוח לעומת מה שראינו אחרי המשבר הכלכלי, אז התעשייה היתה חלק מבעיות השוק הפיננסי", אמר הולצהוי. "הביקוש הזה נרשם בשנה שעברה, מתחילת השנה, ואנחנו מצפים לו גם בשנים הקרובות".
השקפתה של סוויס עולה בקנה אחד עם סימנים שוריים נוספים. מחירי הביטוח המסחרי הגלובליים, למשל, עלו ב-18% ברבעון הראשון של 2021 לעומת שנה קודם לכן, כך אמר ברוקר הביטוח מארש מקלנן במאי.
סוויס טוענת שהיא מצפה לצמיחה שנתית בכל התחומים, לא רק המסחרי, שתגיע ל-3.3% השנה, ול-3.9% ב-2022, לאחר שירדה ב-1.3% בשנה שעברה. זאת לעומת ירידה של 3.7% ב-2008 והתאוששות של 0.5% ו-2.1% בלבד ב-2009 וב-2010 בהתאמה. חברת Traveler's Companies, שמהווה אבן בוחן של התעשייה, דיווחה ביום שלישי על רווח של יותר מדולר למניה מעל התחזיות. חברות ביטוח אמריקאיות גדולות אחרות אמורות לדווח על תוצאותיהן העדכניות בשבועיים הקרובים.