סגור

החלה ההפרדה בין שב"א למס"ב: מונתה מנכ"לית חדשה

אודליה משה אוסטרובסקי, מכהנת כיום כמשנה למנכ"ל מס"ב, ואחד האתגרים המרכזיים המחכים לה הוא להשלים את ההפרדה בין החברה לשב"א כפי שדורשת רשות התחרות

בהתאם לסיכום עם בנק ישראל ורשות התחרות, החלה ההפרדה בין ההנהלות של החברות שב"א ומס"ב: אודליה משה אוסטרובסקי תמונה למנכ"לית חברת מס"ב- חברה שבשליטת הבנקים, שעוסקת בהעברת תשלומים, ואחראית בין היתר להעברת משכורות ל-90% מהשכירים במשק.
משה אוסטורבסקי (44) עובדת בשב"א ומס"ב ב-9 השנים האחרונות. בין היתר שימשה כסמנכ"לית פיתוח, תפעול וטכנולוגיות. בשנה שעברה היא מונתה למשנה למנכ"ל מס"ב, ובמקביל שימשה גם בתפקיד סמנכ"לית הטכנולוגיות של חברת שב"א. משה אוסטורבסקי תחליף בתפקיד את משה וולף, המכהן כיום כמנכ"ל שב"א ומס"ב. וולף הודיע באחרונה כי בכוונתו לעזוב את התפקידים לאחר קדנציה של 7 שנים.

1 צפייה בגלריה
אודליה משה אוסטרובסקי מנכ"לית מס"ב מסב מרכז סליקה בנקאי
אודליה משה אוסטרובסקי מנכ"לית מס"ב מסב מרכז סליקה בנקאי
אודליה משה אוסטרובסקי מנכ"לית מס"ב הנכנסת
(צילום: יח"צ)
במס"ב מציינים כי דירקטוריון החברה בראשות אמיר שפירא הקים ועדת איתור לבחירת המנכ"ל, וקיבל פניות מעשרות מועמדים מתחום הפיננסים והטכנולוגיה.
שב"א, שהיא חברה ציבורית ללא גרעין שליטה, האחראית על תשתית התשלומים, ומס"ב היו בעבר חברות אחיות. על אף שכיום יש שוני בין בעלי המניות, הן נותרו עדיין חברות בעלות קשר עמוק, והן חולקות תשתית, חלק מהעובדים ומשרדים.
באחרונה הגיעו החברות להסכמות עם רשות התחרות לגבי הפרדה מדורגת שתתבצע בין החברות. סוכם כי שב"א ומס"ב יחלו בתהליך הפרדה מדורג, כאשר הדבר הראשון שיופרד הוא ההנהלות. סוגיית המערכות הטכנולוגיות המשותפת תיבחן בהמשך. ההפרדה בין החברות אינה תהליך פשוט בעיקר מבחינה תפעולית וטכנולוגית, וזה האתגר המרכזי שמצפה למשה אוסטרובסקי בתפקיד. בנוסף לכך, היא תצטרך להתאים את החברה למהפכה הטכנולוגית שעוברת על עולם התשלומים.