סגור

בלעדי
פייבוקס תשיק כרטיס אשראי: יהפוך את אפליקציית התשלומים שלה לארנק דיגיטלי

הכרטיס שתשיק החברה לא יהיה כרטיס פלסטיק פיזי, אלא כרטיס אשראי חוץ-בנקאי דיגיטלי שיתחבר לגוגל פיי ולאפל פיי, ובאמצעותו ניתן יהיה לשלם בבתי עסק. פייבוקס מתחייבת בפני הרוכשים כי לא תגבה לעולם דמי כרטיס וכי הלקוחות יקבלו החזר בשיעור של 15% מהקניות בחודש הראשון ושל 1% מכלל הקניות בשנה הראשונה - בהגבלה של עד 1,500 שקל

כרטיס אשראי חוץ-בנקאי נוסף בדרך לשוק האשראי. ל"כלכליסט" נודע כי פייבוקס, חברת התשלומים של דיסקונט (50.1%) ושופרסל (49.9%), תשיק כרטיס אשראי. כרטיס אשראי של פייבוקס ייעשה ללא פלסטיק, כך שלקוחות החברה לא יצטרכו להזמין אותו בדואר ולהשמיש אותו לאחר מכן אונליין.
כרטיס האשראי יאפשר להפוך את אפליקציית התשלומים פייבוקס לארנק דיגיטלי, תוך חיבור לגוגל פיי ואפל פיי, ובאמצעותו יתאפשר לשלם בבתי עסק. לשם כך נדרשת פייבוקס לתשתית כרטיסי אשראי, שאותה תספק כאל. שיתוף הפעולה בין החברות אינו מנוגד לחוקי ההגבלים העסקיים, לאחר שזה נבחן כבר אשתקד על ידי רשות התחרות, כאשר המובילה בתחום אפליקציית התשלומים, ביט, חתמה על חוזה דומה עם כאל.
1 צפייה בגלריה
אריק פרישמן מנכ"ל פייבוקס החדש
אריק פרישמן מנכ"ל פייבוקס החדש
אריק פרישמן, מנכ"ל פייבוקס
(אילן בשור)
פייבוקס מתחייבת בפני הרוכשים כי לא תגבה לעולם דמי כרטיס (לעומת הפטור מדמי כרטיס במשך שנתיים בביטקארד של ביט). עוד מתחייבת החברה כי בחודש הראשון יקבלו הלקוחות החזר בשיעור של 15% מהקניות שלהם בכרטיס, ובשנה הראשונה שיעור של 1% מכלל הקניות, בהגבלה של עד 1,500 שקל. ההחזר יתקבל דרך רכישה בשופרסל, BE, טרמינל איקס ורשתות נוספות.
השקת כרטיס האשראי על ידי פייבוקס מהווה צעד נוסף בתחרות בין שתי אפליקציות התשלומים המובילות. ביט, של בנק הפועלים, השיקה את כרטיס האשראי שלה אשתקד במטרה לתרגם להכנסות את נתח השוק המהותי בו האפליקציה מחזיקה בענף. ביט נחשבת לאפליקציה הדומיננטית בענף, עם כ־80% מהיקף העברות הכספים בין אדם לאדם באמצעות הטלפון הסלולרי. פייבוקס מחזיקה בנתח קטן יותר בקטגוריה זו, של כ־19%. בחודש פברואר החליט בנק לאומי לסגור את אפליקציית Pay, לאחר חמש שנות פעילות, מאחר שזו לא התרוממה והיתה אחראית על 1% בלבד מהענף.
הצעת כרטיסי האשראי החוץ-בנקאיים על ידי אפליקציות התשלומים שמוחזקות בבנקים מהווה פיצוי עבור האחרונים לאחר שאלו נאלצו לוותר על אחזקתם בחברות כרטיסי האשראי במסגרת מסקנות ועדת שטורם. פועלים נפרד מישראכרט שהונפקה בבורסה ולאומי מכר את לאומי קארד לקרן ההשקעות ורבורג פינקוס. לאומי קארד בהמשך הפך למקס ואמור להימכר בחודשים הקרובים לחברת כלל שמחזיקה בחברת הביטוח.