הייטק והון סיכון

אפסולבר גייסה 25 מיליון דולר לפיתוח טכנולוגיות עיבוד נתונים

את הגיוס הובילה קרן Scale Venture Partners; עד היום גייסה החברה, שמעסיקה 35 עובדים מהם 20 בישראל, 42 מליון דולר. Upsolver מספקת פלטפורמה ויזואלית המאפשרת עיבוד דאטה בהיקפים גדולים מעל אחסון זול בענן

מאיר אורבך 15:2706.04.21

חברת הסטארט-אפ הישראלית אפסולבר (Upsolver) גייסה 25 מיליון דולר בהובלת קרן Scale Venture Partners. המשקיעים הנוכחיים – קרן JVP והקרנות האמריקאיות Vertex ו־Wing – השתתפו אף הן בסבב. עד היום גייסה החברה, שמעסיקה 35 עובדים מהם 20 בישראל, 42 מליון דולר. ההון החדש ישמש את אפסולבר להרחבה משמעותית של צוות הפיתוח בישראל, כאשר הכוונה היא להכפיל את צוות המו"פ הישראלי מדי שנה בשלוש השנים הקרובות. בנוסף ישמש ההון להרחבת הפעילות העסקית ולהשקעה נוספת בפיתוח טכנולוגיות חדשניות בתחום עיבוד הנתונים.

 

 

Upsolver מספקת פלטפורמה ויזואלית המאפשרת עיבוד דאטה בהיקפים גדולים מעל אחסון זול בענן. השימוש באחסון זול בענן אטרקטיבי מאוד אך המחיר הוא שבניית אפליקציות אנליטיקס ולמידת מכונה הופכת למורכבת, ולכן רק מהנדסי ביג דאטה יכולים לבצע אותה. אפסולבר מנטרלת את המורכבות הזאת עם מוצר שלא דורש כתיבת קוד ומאיץ את פרויקטי הביג דאטה פי 10.

  

ההשקעה החדשה מצטרפת להשקעה קודמת בסך 13 מיליון דולר, אותה ביצעה החברה לפני כשנה. במהלך השנה החולפת, ובעקבות הגידול בביקוש למוצר החברה, שילשה אפסולבר את הכנסותיה וצירפה מספר שחקנים גלובליים לשורת לקוחותיה, ובהם Wix, AppsFlyer, ו- Cox Automative.

 

בעקבות הגיוס, הצטרף לדירקטוריון אפסולבר אריאל צייטלין, שותף ב־Scale ולשעבר ראש פתרונות הענן בנטפליקס. כמו כן, לאחרונה הצטרף לאפסולבר אבנר גדעוני בתור סמנכ"ל ההנדסה והמוצר. אבנר שימש בעבר כ-CTO בחברות Trusteer ו־Taranis.

 

אורי רפאל אורי רפאל

 

"כיום, ארגונים זקוקים למגוון של כלים אנליטיים כדי להפיק את מלוא התועלת מהדאטה שלהם", אומר צייטלין. "אגמי הנתונים הבטיחו לאפשר ארכיטקטורה פתוחה, אך הם גם דרשו השקעה גדולה ומתמשכת בכתיבת קוד. אפסולבר עוזרת לדלג על המשוכה הזו. העלייה החדה בהכנסות החברה, שימור הלקוחות והטכנולוגיה העילית מצדיקים את מעמדה כמובילת שוק בתחום עיבוד הנתונים בענן".

 

החברה הוקמה בשנת 2014 על ידי אורי רפאל, המשמש כמנכ"ל, ויוני עיני, CTO, שניהם מהנדסי נתונים ויוצאי 8200, שהקימו את החברה אחרי שחוו מקרוב את התסכול ואת המורכבות בעבודה עם אגמי נתונים באמצעות Apache Spark. "רצינו לאחסן נתונים בענן במחיר הגיוני ובלי להיות כבולים לספק דאטהבייס ספציפי", אומר רפאל, "אבל כשנכנסו לתחום אגמי הנתונים, גילינו שדברים שהיו לוקחים לנו שלוש שעות בעבודה עם SQL נהפכו לפרוייקט של חודש. יצרנו את אפסולבר כדי לגשר על הפער בין אגמי נתונים לבין האנשים בארגון שצריכים לנתח נתונים".

 

לדברי גדי פורת, שותף כללי ב-JVP: "שוק הדאטה נמצא בגידול דרמטי. לאפסולבר יש יתרון טכנולוגי אמיתי שמאפשר לה להיות מובילת שוק עולמית בתחום ה'החם הבא' של אגמי הנתונים בענן".

x