$
חדשות טכנולוגיה

הציוץ הראשון של מנכ"ל טוויטר נמכר בפורמט NFT ב-2.9 מיליון דולר

הרוכש סינה אסטאבי, מנכ"ל חברת הבלוקצ'יין ברידג' אורקל ממלזיה, הוא כעת הבעלים של מסמך דיגיטלי של אותו ציוץ מפורסם: "just setting up my twttr", שפרסם ג'ק דורסי עם עלייתה של טוויטר לאוויר

חדשות חוץ 11:2523.03.21

הציוץ הראשון שמנכ"ל טוויטר ג'ק דורסי פרסם ברשת החברתית ב-2006 נמכר בפורמט NFT (ראשי תיבות של Non-fungible token, או אסימון חסר-תחליף - שיטה להעניק בעלות על יצירת דיגיטליות) ב-2.9 מיליון דולר, על רקע זינוק בהתעניינות בנכסים הדיגיטליים.

 

 

מגיש ההצעה הזוכה הוא סינה אסטאבי, מנכ"ל חברת הבלוקצ'יין ברידג' אורקל שבסיסה במלזיה. הוא כעת הבעלים של מסמך דיגיטלי של אותו ציוץ מפורסם: "just setting up my twttr", שפרסם דורסי עם עלייתה של טוויטר לאוויר.

 

בכל מקרה הציוץ של דורסי ימשיך גם להתקיים בטוויטר. "זה לא סתם ציוץ", צייץ בעצמו אסטאבי. "אני חושב שבעוד שנים אנשים יבינו את השווי האמיתי של הציוץ הזה, כמו המונה ליזה".

 

 

ג'ק דורסי, מנכ"ל טוויטר ג'ק דורסי, מנכ"ל טוויטר צילום: בלומברג

אסטאבי גם הגיש את ההצעה הגבוהה ביותר עבור ציוץ של אלון מאסק, אותו הציע מנכ"ל טסלה למכירה כ-NFT, אך בהמשך חזר בו.

 

ההצעה השנייה הגבוהה ביותר עבור ציוצו של דורסי הגיעה מצידו של ג'סטין סאן, שב-2019 שילם מחיר שיא של 4.6 מיליון דולר במכירה הפומבית השנתית לארוחת צהריים עם וורן באפט. עם זאת, סאן בהמשך ביטל את השתתפותו באותה ארוחה.

 

שוק ה-NFT עלה לאחרונה לכותרות לאחר שציור דיגיטלי שלהאמן ביפל נמכר במכירה פומבית שארגן בית המכירות כריסטי'ס עבור 69.3 מיליון דולר, שהפכו את האמן, ששמו הרשמי הוא מייק וינקלמן, לאמן החי השלישי היקר ביותר אחרי ג'ף קונס ודיוויד הוקני. כלל שוק ה-NFT זינק משווי מוערך של 41 מיליון דולר ב-2018 ל-338 מיליון דולר, כך לפי האתר NonFungible.com.

 

x