$
תעשייה ופיננסים

הגביע הקדוש של אלון מאסק: מוכר שיר בפורמט NFT

מנכ"ל טסלה הידוע בחיבתו לקריפטו מצטרף לטרנד של מכירת קבצים באמצעות NFT - תעודת רכישה שבעליה רשום בבלוקצ'יין; השיר כולל מחוות רבות למשקיעים בתחום

חדשות חוץ 12:2116.03.21
אלון מאסק, מייסד ומנכ"ל טסלה, ידוע בחיבתו לביטקוין ומטבעות קריפטו אחרים, וכעת הוא מצטרף לטרנד החם בתחום - מטבעות לא ניתנים להמרה (NFT). מאסק צייץ אתמול (ב') כי הוא מוכר שיר בפורמט NFT. לציוץ הוא צירף סרטון שאורך כשתי דקות שכולל מוזיקה אלקטרונית ומילים הקשורות ל-NFT.

 

 

 

NFT הם מעין שטרות מכר דיגיטליים המתבססים על טכנולוגיית בלוקצ'יין, ומעניקים לקונה בעלות על קובץ מסוים כמו שיר, תמונה או סרטון.

 

לפי אחד הבתים בשיר: NFT/For your vanity/Computers never sleep/It's verified/It's guaranteed/NFT.

 

בסרטון נראה גביע שעליו כתוב NFT, והוא כולל הרבה מחוות למטבעות הקריפטו, כולל ירח המתנוסס מעל הגביע שמתייחס לבדיחת הקריפטו הרווחת שהשווי של מטבע דיגיטלי "יזנק לירח". הגביע כולל גם את הכיתוב HODL - ראשי התיבות של הביטוי "hold on for dear life" השגור בקהילת הקריפטו. יש גם כמה דמויות מוזהבות של כלבים, שכנראה מתייחסות למטבע הקריפטו דוגצ'יין, שמאסק כבר קידם בטוויטר כמה פעמים.

 

אלון מאסק אלון מאסק צילום: EPA

 

בשבוע שעבר נמכרה יצירת אמנות של האמן המוכר בשם ביפל כ-NFT - תמורת 69 מיליון דולר. לפני כשבועיים, מייסד טוויטר ג'ק דורסי העמיד למכירה את הציוץ הראשון בהיסטוריה כ-NFT, וקיבל הצעות במיליוני דולרים.

 

מאסק, כאמור, הוא אחד התומכים הבולטים בביטקוין; בחודש שעבר הודיעה טסלה כי רכשה ביטקוין בשווי 1.5 מיליארד דולר ותסכים לקבל תשלומים עבור מכוניות חשמליות מתוצרתה במטבע הקריפטו, הכרזה שהובילה לזינוק במחיר המטבע.

 

עדיין לא ברור האם מאסק יצר את השיר לבדו - אם כי בעבר פרסם מוזיקה אלקטרונית ושיר שלו בסאונדקלאוד.

x